Prezident republiky Miloš Zeman svým proslovem zahájil slavnostní galavečer 17. ročníku Dnů pro Izrael a zároveň byl jedním z hostů talk show, jež byla součástí programu. Splnil tím tak svůj slib, který dal na loňském galavečeru při vystoupení tří prezidentských kandidátů.

Letos znovu vyjádřil svůj kladný postoj k Izraeli a že chce usilovat o to, aby se česká ambasáda v Izraeli přesunula z Tel Avivu do Jeruzaléma. Mluvil o možných řešeních v prevenci teroristických útoků ze strany Palestinců, kteří po mnoho let žijí v uprchlických táborech a velmi často se z nich rekrutují sebevražední atentátníci. V otázce asimilace problematických, většinou muslimských, menšin v Evropě dával prezident za příklad Vietnamce v České republice, kteří jsou úspěšní, pracovití a své děti posílají i na české vysoké školy. Co se týče teroristů, zopakoval svůj konstantní názor, že s těmi se nevyjednává, nýbrž bojuje. Z rukou ředitele Centra Sion Denise Doksanského pak přijal jako dar Bibli v kožené vazbě a s vyrytým jménem.

Dalšími hosty talk show byl nový velvyslanec Státu Izrael v ČR JE Gary Koren, který se zde vůbec poprvé představil české veřejnosti a dále host z Izraele - Alex Speiser, český rodák, přeživší holocaustu, veterán války za nezávislost i úspěšný byznysmen a jeden z protagonistů rozvoje izraelského hi-tech.

V rámci galavečera proběhla pod vedením Danielly Gazit ukázka izraelské kuchyně. Specialitu zvanou hummus pak mohli diváci rovnou ochutnat.

Ředitel Centra Sion představil memorandum o vzájemné spolupráci mezi Centrem Sion a nejstarší pedagogickou VŠ v Izraeli Levinsky College v Tel Avivu za účasti její představitelky Dr. Miriam David.

Kulturní program tentokrát nabídl vystoupení Českého chlapeckého sboru Boni pueri, zpěvačky Leony Machálkové a Tanečního divadla Honzy Pokusila.

Slavnostní galavečer 17. ročníku Dnů pro Izrael proběhl před zcela zaplněným sálem hradeckého kongresového centra za účasti velkého množství významných představitelů společenského a politického života z celé České republiky i Izraele. 

Odkaz na článek na i-dnes:http://hradec.idnes.cz/milos-zeman-prijel-do-hradce-kralove-na-dny-pro-izrael-pd8-/hradec-zpravy.aspx?c=A131001_110632_hradec-zpravy_pos

Prezidentvelvyslanec Gary Korenředitel Centra Sion Denis Doksanský a Alex Speiser

rozhovor s prezidentem

Zeman-předání dárku

Aktuálně

Prev Next

Nový web - www.sion.cz

Od dubna 2018 máme nový vzhled webových stránek www.sion.cz. Tento...

25-08-2018

On-line zpravodajství - Dětský tábor Sion 2018

Vinnetou 25. ročník Dětského tábora...

02-07-2018

Zápis prvňáčků do základní školy

Již teď si mohou rodiče budoucích prvňáčků zapsat do svých...

21-03-2018

Pozvánka k účasti na happeningu „3792 svíček“

Centrum Sion Vás zve k účasti na happeningu „3792 svíček“. Vzpomínkový akt...

06-03-2018

Maturitní ples Sion High School Hradec Králové - Afterm…

Zde na tomto odkaze si můžete prohlédnout krátké video z...

28-02-2018

Nový spot pro školy Sion s Mirkem Vaňurou

Nový spot pro školy Sion s Mirkem Vaňurou "Sion školy, to...

26-02-2018

Jaký byl Karneval na ledě 2018

  Olympijskou atmosféru na ledě zažili účastníci Království masek v neděli 11....

12-02-2018

Karnerval na ledě jako Olympijské hry!

  V neděli 11.2. se můžeme těšit na Království masek aneb...

08-02-2018

Pozvánka na pietní akt

  Pietní akt u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu Vzpomínkový akt...

10-01-2018

Jaká byla besídka školky

  Besídka školky Sion, a neb Vánoce, Vánoce,  přicházejí   Na téma známé...

07-12-2017

sion bottom01 sion bottom02 sion bottom03  sion bottom05sion daruj

[CNW:Counter]