Jaké byloMěsto plné lampionů 2017

aneb Lampionový průvod jako putování z Egypta do Zaslíbené země

Již 15. ročník rodinné akce s názvem Město plné lampionů pořádané Centrem Sion se uskutečnil v neděli 5. listopadu. Přes 5 tisíc účastníků prožilo neopakovatelnou atmosféru velkého lampionového průvodu, který byl tak dlouhý, že zatímco se jeho čelo doputovalo k Centru Sion v Malšovicích, závěr průvodu se nacházel u Malšovického mostu přes Orlici…

Lampionový průvod se v letošním roce nesl ve znamení putování z Egypta do Zaslíbené země dle pradávného příběhu Mojžíše a jeho lidu.

Na Malém náměstí se účastníci ocitli ve Faraonově paláci a zažili příchod Mojžíše s požadavkem na propuštění jeho lidu. Když se konečně povedlo, aby Farao izraelský lid propustil, vyrazili všichni na cestu.

Po cestě prožili celý příběh – viděli otroky pod bičem Egypťanů, hořící keř, z nějž Mojžíšovi promluvil Bůh, aby svůj lid vyvedl, Egyptské rány a po té průchod Rudým mořem. Při vstupu do zaslíbené země obdržel každý z účastníků dárkový balíček (mj. včetně velmi hodnotných stylových „pytlových batůžků“ z Obchodního centra Futurum). U Centra Sion pak na všechny čekal závěrečný program s vyprávěním Miriam a Mojžíše, kvízy, písněmi a hádankami.

Vzhledem k tomu, že letos přišlo ještě více návštěvníků, než v loňském roce si na závěrečný ohňostroj museli všichni počkat o chvilku déle – ale stálo to za to. (Mezi příchodem prvních a posledních účastníků uplynula cca hodina).

Dosažení Zaslíbené země jsme oslavili to parádním ohňostrojem. Závěr Města plného lampionů ocenili všichni potleskem a radost malých i velkých byla největší odměnou všem organizátorům.

Město plné lampionů, jehož pořadatelem je Centrum Sion, tradičně pomáhalo realizovat množství dobrovolníků, žáků ZŠ Sion (kteří byli aktéry jednotlivých zastavení), studentů SŠ Sion High School (část z nich v rámci svých pedagogických praxí) a také ve svém volném čase pracovníci MŠ Sion, ZŠ Sion, SŠ Sion High School, DDM NG i Mateřského centra Klubíčko a také rodiče – všem jim patří velký dík.

Velký dík od organizátorů směřuje i ke všem partnerům a spolupracujícím institucím – dobrovolným hasičům Plácky a Třebeš, pyrotechnickým službám Hromádko, Policii ČR i Dopravnímu podniku mHK a dále partnerům akce Obchodnímu centru FUTURUM, Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra – 211, hokejovému klubu Mountfield HK, Školní potřeby.eu, mediálním partnerům Český rozhlas Hradec Králové, Rádio Blaník a královský magazín Quartier

Za grantovou podporu, jež pomáhá nést alespoň část nákladů, děkujeme institucím: Statutární město Hradec Králové, Královéhradecký kraj a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

 

 

V Hradci Králové dne 5. listopadu 2017

Za pořadatele zdraví

Denis Doksanský, ředitel Centra Sion

 LAMPIONY 2017 01

LAMPIONY 2017 02

Aktuálně

Prev Next

On-line zpravodajství - Dětský tábor Sion 2018

Vinnetou 2018 25. ročník Dětského tábora Sion V duchu příběhů...

02-07-2018

Zápis prvňáčků do základní školy

Již teď si mohou rodiče budoucích prvňáčků zapsat do svých...

21-03-2018

Pozvánka k účasti na happeningu „3792 svíček“

Centrum Sion Vás zve k účasti na happeningu „3792 svíček“. Vzpomínkový akt...

06-03-2018

Maturitní ples Sion High School Hradec Králové - Afterm…

Zde na tomto odkaze si můžete prohlédnout krátké video z...

28-02-2018

Nový spot pro školy Sion s Mirkem Vaňurou

Nový spot pro školy Sion s Mirkem Vaňurou "Sion školy, to...

26-02-2018

Jaký byl Karneval na ledě 2018

  Olympijskou atmosféru na ledě zažili účastníci Království masek v neděli 11....

12-02-2018

Karnerval na ledě jako Olympijské hry!

  V neděli 11.2. se můžeme těšit na Království masek aneb...

08-02-2018

Pozvánka na pietní akt

  Pietní akt u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu Vzpomínkový akt...

10-01-2018

Jaká byla besídka školky

  Besídka školky Sion, a neb Vánoce, Vánoce,  přicházejí   Na téma známé...

07-12-2017

Besídka mateřské školky

  Na svoji vánoční besídku vás zve Mateřská škola Sion. Tentokrát...

30-11-2017

sion bottom01 sion bottom02 sion bottom03  sion bottom05sion daruj

[CNW:Counter]