Družina

Družina

Družina je super!

Družina funguje tak, že každá třída má svého „třídního“ družináře, který úzce spolupracuje s třídním učitelem na vedení dětí, a vizí je, aby si děti v družině nejenom odpočinuly a pohrály, ale aby měly možnost pustit se do zajímavých pokusů, her a bádání, které souvisí s tím, co probírají s učiteli dopoledne, ale není na to prostě čas.

druzina 01 druzina 02

Může to vypadat tak, že provedou nějaký přírodovědný pokus, vytvoří květinu pomocí kružítka (když se zrovna bude probírat dopoledne práce s kružítkem), zahrají pexeso s vyjmenovanými slovy, kouknou se na cestopisný film apod.

V družině nám tedy nejde o to vyplnit čas mezi tím, kdy skončí škola a kdy si rodiče mohou vyzvednout své děti, ale o to, aby se školáci něco zajímavého naučili a bavilo je to natolik, že budou doma přemlouvat rodiče, aby tam směli zůstat co nejdéle.

Dbáme však také na to, aby děti nebyly „izolované“ ve svých třídách a měly dostatek příležitostí pohrát si i s kamarády z ostatních tříd.

Pokud to jen počasí trochu dovolí, trávíme s dětmi co nejvíce času venku, kde mají děti bohaté vyžití. K dispozici je mnoho venkovních her, síť na volejbal, badminton, koloběžky, florbal, ale také velká tabule na kreslení křídou atd. Pohyb na čerstvém vzduchu je pro nás velmi důležitý.

Družinové domino:

Taneční odpoledne v družině: