Školní kuchyň

Školní kuchyň

Sion školní kuchyň (zrekonstruované a moderně vybavené prostory někdejší kuchyně bývalé MŠ v naší budově v ulici Kleinerových č. p. 550) jsme uvedli do provozu 1. 3. 2010. Tímto dnem vyvrcholilo naše dlouhodobé snažení. Chtěli jsme (a stále chceme) sami ovlivňovat jakost surovin, z nichž podáváme dětem pokrmy, řídit jejich kvalitu, obsažené výživové hodnoty a složení jídelníčku. K výrobě pokrmů tak nepoužíváme polotovary, sledujeme obsahy barviv, konzervantů, emulgátorů a jiných přídatných látek (zkrátka „éček“), úzce spolupracujeme s farmáři z hradeckého okolí a podporujeme tak i české zemědělství, pečlivě vybíráme stále nové dodavatele, probádáváme moderní trendy školního stravování, samozřejmě sledujeme plnění spotřebního koše...

 V současnosti připravujeme pokrmy pro naši základní i mateřskou školu a také pro různé externí odběratele. Do budoucna bychom rádi nabídku obědů zpřístupnili i do širšího okolí.

Jednou týdně u nás vybírají jídlo děti (střídají se děti ze všech tříd, včetně školky). Dětem se to moc líbí, o to víc jim chutná. Školní parlament k tomu přidal i možnost hlasování/hodnocení pro oblíbená a neoblíbená jídla. Naše kuchyň a paní kuchařky jsou prostě super!

 V říjnu 2011 k nám dorazila neohlášená kontrola z Krajské hygienické stanice. Jelikož to od uvedení do provozu byla naše první kontrola, netušili jsme, jak to dopadne. Vše ale vyšlo na výbornou! Paní hygienička byla se vším spokojená a předala nám jen pár drobných doporučení. I z hlediska hygieny je tedy o jídla pro naše strávníky dobře postaráno.

 kuchyn 01 kuchyn 02

kuchyn 03 kuchyn 04

uvod-hesla

Deváťáci přijati - gratulujeme!

Gratulujeme všem našim deváťákům k úspěšnému složení přijímacích zkoušek a přijetí na vybraných školách.

více

Reklamní video Mirka Vaňury

 

více

Škola na horách 2018

Horské hřebeny a sjezdovky přivítaly naše školáky s otevřenou náručí a nabídly jim krásný týden plný lyžování, snowbordování, bobování, běžkování a zimních radovánek.

více

Šerpování deváťáků

V sobotu 3. února se uskutečnil Reprezentační ples hradeckého Centra Sion, jehož se každoročně účastní i žáci deváté třídy základní školy.

více

partneri
uvod-organizace1