Škola jako komunita

Škola jako komunita

Důležitou součástí školy je spolupráce s rodiči, která je vyjádřena v mottu Škola a rodina – jeden tým. Zároveň chceme být školou s rodinnou atmosférou, a to se neobejde bez společně stráveného času a vzájemné pomoci, kde se atmosféra důvěry a spolupráce vytváří.

Škola jako komunita je speciálně vytvořený prostor ve škole, kde se reálně rodiče podílejí na konkrétních činnostech. Takto by měla každá rodina pomoci v rozsahu 5 hodin za rok (příp. mohou zvolit příspěvek 100,- Kč/h, který poputuje do Nadace ZŠ Sion na podporu školy; použití např.: sociálně znevýhodněné děti, knihovna, vybavení školy, asistent v hodině apod.).

Níže jsou vypsány aktuální činnosti, kde můžete pomoci. Po vybrání a zapsání se automaticky odešle e-mail na zodpovědného pracovníka školy, který vás bude kontaktovat, abyste se domluvili přesněji.

Děkujeme, že jste s námi.

Vážíme si toho.

uvod-hesla

Deváťáci přijati - gratulujeme!

Gratulujeme všem našim deváťákům k úspěšnému složení přijímacích zkoušek a přijetí na vybraných školách.

více

Reklamní video Mirka Vaňury

 

více

Škola na horách 2018

Horské hřebeny a sjezdovky přivítaly naše školáky s otevřenou náručí a nabídly jim krásný týden plný lyžování, snowbordování, bobování, běžkování a zimních radovánek.

více

Šerpování deváťáků

V sobotu 3. února se uskutečnil Reprezentační ples hradeckého Centra Sion, jehož se každoročně účastní i žáci deváté třídy základní školy.

více

partneri
uvod-organizace1