Úspěchy naší školy 2012-2013

Poznáváme svět: za polárním kruhem

Ester Balounová (4. tř.) získala čestné uznání ve výtvarné soutěži Poznáváme svět: za polárním kruhem, kterou pořádalo Středisko volného času Bájo z České Skalice. Zařadila se tak mezi 6 nejlepších v její kategorii. Celkově se soutěže zúčastnilo přes 200 dětí. Gratulujeme!

uspechy esterka

Pythagoriáda, okresní kolo

V okresním kole Pythagoriády měla i naše škola své zastoupení. Z celkového počtu 69 řešitelů se nejlépe umístil Jan Vaculík, který skončil na krásném 16.-25. místě.

Praskačský zpeváček

V letošním ročníku této pěvecké soutěže si nejlépe vedl Jonáš Velc (4. tř), který získal 1. místo ve své kategorii, skvěle si vedla i Alžběta Kratochvílová (5. tř), která obsadila ve své kategorii 3. místo.

Liga hradeckých škol v orientačním běhu

Největší úspěchy v jednotlivých závodech:

1. závod: Kateřina Hrochová (5. tř.) 3. místo, Nikola Thýnová (6. tř.) 1. místo
2. závod: Kateřina Hrochová 5. místo, Nikola Thýnová 1. místo
3. závod: Radka Hrochová (3. tř.) 4. místo, Kateřina Hrochová 2. místo, Martina Thýnová (4. tř.) 3. místo, Nikola Thýnová 1. místo
4. závod: poběží se 15. května 2013

Novopacký slavíček

Na pěvecké soutěži Novopacký slavíček reprezentovalo naši školu 10 dětí. Nejlepších výsledků dosáhl Jáchym Machek (2. třída), který se umístil ve své kategorii ve zlatém pásmu a Zuzana Knápkova (1. třída), která dosáhal stříbrného pásma. Iva Prášilová (6. třída) získala individuální ocenění za vlastní doprovod. I ostatní děti předvedly výkony, za které se rozhodně nemusely stydět. Gratulujeme!

Matematický klokan, krajské kolo

I v tak velké konkurenci dosáhly děti z naší školy výborných výsledků. Nejlépe si vedli: Katka Hrochová, která se umístila na úžasném 4. – 6. místě (dohromady 3 360 účastníků v její kategorii), Zuzka Holasová a Matěj Vošmik dosáhli 15. – 26. místa (2 782 účastníků), Dan Horyna 20. – 23. místo (3 031 účastníků), do první stovky se také vešli Šimon Peterka, Martina Thýnová, Ondřej Filip, Vít Heger a Natálie Dachovská. Moc gratulujeme! Na kompletní výsledky se můžete podívat na stránkách školy zde.

Matematický klokan, okresní kolo

I letos jsme zaznamenali výborné výsledky v soutěži Matematický klokan ve srovnání s ostatními školami v královéhradeckém okresu. V nejmladší kategorii Cvrček se nejlépe umístili Zuzana Holasová a Matěj Vošmik ze 3. třídy. Oba se shodným počtem bodů obsadili 6.-10 místo, za zmínku stojí i výkon Šimona Peterky (2. třída), který se umístil na 12.-19. místě. V kategorii Klokánek ještě lepších výsledků dosáhla Kateřina Hrochová (5. třída), která se s počtem 110 bodů umístila na 2.-4. místě! U nejstarších si nejlépe vedl Daniel Horyna (7. třída), když se v kategorii Benjamín umístil na pěkném 8.-9. místě. Gratulujeme i všem ostatním zúčastněným dětem, které si vedly velice dobře.

Matematický klokan, školní kolo

Kategorie Cvrček (2. - 3. třída)

1.-2. místo Zuzana Holasová a Matěj Vošmik, 3. třída (78 b)

3. místo Šimon Peterka, 2. třída (73 b)

Kategorie Klokánek (4. - 5. třída)

1. místo Kateřina Hrochová, 5. třída (110 b)

2. místo Martina Thýnová, 4. třída (93 b)

3. místo Ondřej Filip, 4. třída (92 b)

Kategorie Benjamín (6. - 7. třída)

1. místo Daniel Horyna, 7. třída (95 b)

2. místo Vít Heger, 7. třída (91 b)

3. místo Natálie Dachovská, 7. třída (90 b)

Kategorie Kadet (8. - 9. třída)

1. místo Debora Kratochvílová, 8. třída (52 b)

2. místo Veronika Kubecová, 9. třída (51 b)

3. místo Jan Broulík, 9. třída (45 b)

Recitační soutěž, okresní kolo

Daniela Naimanová, Barbora Vošmiková (obě 5. třída) a Markéta Hledíková (8. třída) získaly ve svých kategoriích čestná uznání, což je mezi 40 - 50 konkurenty umístilo do první desítky.

Olympiáda v anglickém jazyce, okresní kolo

Skvělé výsledky zaznamenala žákyně 7. třídy Hana Prášilová, která se v okresním kole olympiády v anglickém jazyce umístila na 6.-8. místě v konkurenci 22 žáků.

Olympiáda v českém jazyce, okresní kolo

Aneta Peterová, žákyně 8. třídy, se umístila na pěkném 10.-16. místě v okresním kole olympiády v českém jazyce. Její kategorie se účastnilo 30 řešitelů.

Soutěž Bible a my, celostátní kolo

I letos jsme měli své zástupce v celsotátním kole soutěže Bible a my. Šestici našich žáků tvořila Johana Šafková, Debora Kratochvílová, Dominika Vrablicová, Timoteus Pospíšil, Jan Vaculík a Vít Heger. Skvělých výsledků dosáhl T. Pospíšil, kterému k postupu do semifinále chyběly 2 body a skončil tak na 12. místě. Ještě lepší výsledky zaznamenal V. Heger, kterému k postupu do finále chyběl pouhý bod a v konečném pořadí se umístil na 10. místě.

Logická olympiáda

Do krajského kola logické olympiády postoupilo celkem 6 dětí z naší školy: Kateřina Hrochová, Alžběta Kratochvílová, Anežka Marečková, Tim Pospíšil, Martina Thýnová a Honza Vaculík. Naši žáci v soutěži zaznamenali skvělé výsledky. Tim Pospíšil skončil na 4. místě, Kateřina Hrochová na 5. místě a Honza Vaculík na 6. místě. I ostatní děti se umístily na pěkných pozicích. Jejich kategorie se účastnilo celkem 40 řešitelů.

EKAG - Evropské dny mládeže

Dominik Müller, žák 9. třídy, zaznamenal obrovský úspěch na Evropských dnech mládeže, které se konaly 10.-12. září v Brně. Zvítězil v běhu na 60 m a v štafetě 4x60 m, v běhu na 300 m obsadil 2. místo a ve skoku dalekém skončil na 3. místě. Zároveň byl oceněn za nejkvalitnější výsledek her, když v rozběhu a za protivětru překonal v závodě běhu na 60 m rekord her z roku 2009.

uvod-hesla

Deváťáci přijati - gratulujeme!

Gratulujeme všem našim deváťákům k úspěšnému složení přijímacích zkoušek a přijetí na vybraných školách.

více

více

Škola na horách 2018

Horské hřebeny a sjezdovky přivítaly naše školáky s otevřenou náručí a nabídly jim krásný týden plný lyžování, snowbordování, bobování, běžkování a zimních radovánek.