O naší školce

Milé maminky, milí tatínkové,
 vítejte na stránkách Mateřské školy Sion
 

Jsme prima školka, která má ráda děti. Poprvé jsme přivítali děti již v roce 2000, původně jako Dětské centrum, od září 2006 jako Mateřská škola zapsaná v rejstříku MŠMT.

Protože, každé dítě baví něco jiného, tak jsme se rozhodli v letošním roce každou naši třídu na něco zaměřit a do našeho běžného programu ještě vložit zajímavé prvky z této oblasti. Rodiče si mohli vybrat, co vidí pro své dítě jako nejvhodnější alternativu.

Třída Lentilek se bude zabývat výtvarnými projekty - s tetou Luckou.

Třída Lízátek bude do programu vkládat anglické slovíčka, věty a fráze - s tetou Zdeničkou.

Třída Bonbónků (Kleinerových) bude zaměřena ekologicky a děti se budou starat o přírodu a zahrádku – s tetou Věrkou.

 
 

Chceme, aby se u nás děti cítily co nejlépe v době, kdy s nimi rodiče nemohou být – prostě skoro „jako doma“. Rádi si s nimi povídáme a chceme jim být kamarády. Proto na ně ve školce nečekají paní učitelky, ale tety a strejdové.

 
  ms uvod 4
ms uvod 2

Celým programem a celkovým přístupem chceme děti rozvíjet v pozitivním prostředí k důležitým životním hodnotám jako je fér jednání, kamarádství, zájem o druhé apod.

Víme, že je pro všechny důležité prostředí, jakým jsme obklopeni. Proto se snažíme, aby i interiér školky byl zařízen tak, jak to děti mají rády. Každý měsíc také obměňujeme výzdobu školky podle naplánovaného tématu. Vyzkoušeli jsme např. Hradec Králové, ptáčky, dopravní prostředky, letní a zimní sporty, roční období, ovoce a zeleninu, rodinu a další.

ms uvod 1

ms uvod 5

Po celý čas pobytu dětí ve školce se dětem snažíme dávat dostatek různorodých podnětů  k maximálnímu rozvoji dítěte. Děti mohou navštěvovat školku jak na celodenní program, tak pouze na dopoledne či pouze odpoledne. Také je možné, aby děti přicházely pouzena vybrané dny. Pro děti pořádáme spoustu akcí nad rámec MŠ. Pravidelně jezdíme také na školu na horách, kde se děti mimo spousty zábavy také učí i lyžovat. Dvakrát za rok připravujeme besídku pro rodiče. Během roku připravujeme různé akce s rodiči a samozřejmostí je také výlet na konci školního roku. Společně s dalšími organizacemi se podílíme na pořádání větších akcí jako je Velká vánoční slavnost, Drakiáda, Dětský karneval a Lampiónový průvod.

Děkujeme za podporu těmto organizacím:

logo mesto hradec kralove

Fotky z uplynulého týdne
   GALERIE     BESÍDKY     ŠKOLKA NA HORÁCH   PŘEDŠKOLÁK    FACEBOOK    NOVINKY SIONU