Obyčejný den ve školce

   Jak vypadá obyčejný den ve školce? Zkusíme Vám jej přiblížit co nejlépe. Když ráno příjdeme, můžeme si pohrát s mnoha hračkami, které ve školce máme. Mezi ty nejoblíbenější patří velké kostky, dřívka, mašinka Tomáš, Lego, panenky s kočárky, Geomag, kostýmy, houpačky, puzzle nebo různé hry.

od 01od 02

  obyc den spol hrani 1 obyc den spol hrani 2

   Potom se rozeběhneme k našim polštářkům. Strejda nebo teta nás tu každého zvlášť přivítají a potom společně zpíváme a vypravíme si biblické i jiné příběhy, které nám pomáhají vidět, proč je prima poslouchat rodiče, jak společně můžeme vyřešit různé konflikty, proč je lepší mluvit pravdu a přiznat se, jak můžeme myslet na ostatní děti ve školce, jak jim můžeme pomáhat apod. Tyto chvilky jsou moc prima – můžeme tam být spolu a tety nebo strejda si pro nás někdy kromě příběhu připraví i hezké scénky, které nám zahrají oni nebo maňásci.  

                         obyc 02 foto ostatni 09

   A už je tu čas na svačinu. Teta z kuchyňky nám připraví zajímavé dobroty, které jsou hezky nazdobené – vypadají třeba jako ryba nebo šnek, hory, úsměv, kytička a mnoho dalších věcí. Společně si pak hezkou básničkou popřejeme dobrou chuť.

 od 05 od 06

   Po svačince už nás čeká spousta práce. V rámci týdenního tématu spolu zpíváme a hrajeme, kreslíme a vyrábíme, protahujeme tělo při velkém cvičení a taky se učíme pracovat samostatně v rámci stanovišť s různými zajímavými úkoly. K tomu používáme všelijaké prima didaktické pomůcky a hry jako třeba Logico Piccolo, hry na různé smysly nebo rozvíjení motoriky, pracovní listy a další, které nám pomáhají seznamovat se s okolním světem.

od 07 od 08

od 09 od 10

   Pak se oblékneme a vyrazíme ven na vycházku. V zimě je moc bezva, když napadne sníh, protože to se dá dělat plno lumpačin. V létě zase chodíme na školkové hřiště, kde máme prolézačky, domeček i pískoviště. Někdy chodíme pozorovat stromy nebo zvířátka nebo vyrážíme na jiná zajímavá místa v okolí.

od 11 od 12

od 13 od 14

   V poledne se ve školce naobědváme, vezmeme si pyžamko a jdeme odpočívat. Někteří z nás usnou, jiným to moc nejde. To si potom mohou prohlížet nějaké knížky a časopisy, které jim tety nebo strejda přinesou.

od 15 od 16

   Potom se moc těšíme na vstávání. To nás moc baví. Kluci většinou vlezou strejdovi na záda jako na motorku nebo se s ním chvíli kočkují. Holky mají spoustu práce s česáním, ale to jim nebrání v tom, aby stihly rozcuchat i tety. Po svačince nás čeká některý z odpoledních programů. A že jich máme pestrý výběr.A už je čas, kdy si pro nás chodí rodiče. Ale protože se nám ve školce moc líbí, někdy je zkoušíme přemluvit, aby nás tu ještě chvíli nechali. Když je hezky a teplo, tak na rodiče "čekáme" venku na hřišti.

Fotky z uplynulého týdne
   GALERIE     BESÍDKY     ŠKOLKA NA HORÁCH   PŘEDŠKOLÁK    FACEBOOK