Jaký byl Karneval 2019

Království masek Sion 2019 aneb Karneval na ledě i mimo led je za námi. Moc nás potěšilo, kolik účastníků dorazilo a jaké množství úžasných masek jak u dětí, tak dokonce i dospělých se na ledové ploše ČPP Arény objevilo.

Karneval na ledě byl zahájen v námořnickém duchu posádkou námořníků, neboť i první stupeň ZŠ Sion J. A. Komenského je velkou námořní plavbou a žáci malými námořníky. Nejen, že jsme si pořádně zabruslili, ale po chvíli se na ploše objevily soutěže a atrakce jako dobývání pirátské lodi, slalomová dráha, závody psích spřežení, honička se lvem, taneční koutek, curling, florbal na bruslích i závody na bobech tažených rodiči atd. Když jsme si soutěže do sytosti užili, proběhla promenáda masek, rozdání drobných dárečků a pro každého trs balónků.

Nad to kolem plochy bylo možné užít si spousty zajímavostí i bez bruslí, řídit legoroboty v koutku DDM Nová generace, tisknout na 3D tiskárně nebo zkoumat brouky pod mikroskopem v koutku ZŠ Sion, logické hry nebo zkoumat srdce v koutku MŠ Sion, malování na tvář v koutku střední školy Sion High School či si zaskákat na skákacím hradu nebo zaklouzat na velké nafukovací skluzavce.

Děkujeme všem partnerům: Mountfield HK, OC Futurum Hradec Králové, Český rozhlas Hradec Králové, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra 211, Quartier – královský magazín, Vinotéka u Mazlíka, Pizzzza.cz a samozřejmě a hlavně všem spolupracovníkům ze Sionu.