ZHODNOCENÍ TURNAJE JUNIOR SOKOL CUP 2020 dne 12. 9. 2020, Pardubice

Letos se naši hráči mladších žáků podruhé zúčastnili turnaje Junior Sokol Cup v Pardubicích dne 12. 9. 2020. Na hřiště vyběhli tito hráči:

Doksanský Benjamin, Fiala Roman, Kouřim Martin, Nouzovský Daniel, Paar Dominik, Paar Denis, Rázek Vít a Štípek David

Ve skupině B jsme se v prvním utkání střetli s týmem FbK ORLICKO-TŘEBOVSKO. Utkání to bylo vcelku vyrovnané, bohužel se našim hráčům nepodařilo své šance proměnit a zápas skončil 1:4. V druhém utkání nás čekali hráči SOKOL ROVEŇ. V tomto střetnutí naši hráči jasně dominovali a s přehledem zvítězili 11:0. Třetím soupeřem nám byl celek domácích SOKOLI PARDUBICE A. Vstup do utkání nevyšel podle našich představ a brzy jsme prohrávali 2:0. Naši hráči však ukázali, že jsou bojovníci, utkání otočili a po zásluze zvítězili 10:4. V posledním zápasu dopoledního programu jsme se popasovali s hráči FBC ČESKÁ LÍPA WHITE. Zápas to byl vyrovnaný. Bohužel jsme pohořeli na proměňování našich šanci. Zatímco soupeři se podařilo šance proměnit, my jsme stříleli vedle. Konečný výsledek zněl 1:4. 

K odpoledním zápasům jsme se přesunuli z haly Dašická na tréninkové centrum TJ Sokol. Zde nás čekaly poslední dva zápasy skupiny. Prvním soupeřem nám byl tým FBC DRACI. Utkání mělo vynikající kvalitu, na které se podílely oba týmy. Vedení jsme neudrželi, soupeři se i přes neproměněné trestné střílení podařilo vyrovnat na 2:2. Posledním naším soupeřem ve skupině bylo družstvo  K1 FLORBAL ŽIDENICE. I toto utkání bylo velmi kvalitní, hra se přelévala od jedné branky ke druhé, oba brankáři i hráči v poli převáděli skvělé výkony. I v tomto utkání se nám nepodařilo udržet nadějný výsledek a tak utkání po proměněném trestném střílení soupeře skončilo remízou 4:4. 

Výsledky ve skupině nás tak poslaly do boje o konečné 13. – 15. místo. Nejdříve jsme se střetli s týmem SNIPER TŘEBÍČ BÍLÍ. Od začátku jsme diktovali tempo hry a kráčeli k vítězství. To jsme si trochu zkompilovali v závěru, kdy jsme obdrželi dvě laciné branky. Konečný výsledek však vyzněl pro nás 5:2. V posledním zápasu turnaje jsme nastoupili proti týmu KRALUPY WOLWES. I toto utkání se vyvíjelo v náš prospěch, hráči předvedli mnoho pěkných kombinací. Na některých se však trochu začala podepisovat únava a snaha vylepšit si osobní statistiky. Ani to naše hráče nemohlo zastavit a zápas dovedli do vítězného konce 5:3.

Během dne se kluci zlepšovali a podávali stále lepší výkon, předvedli mnoho individuálních dovedností a povedených akcí. Během celého turnaje nás trochu trápilo přetahování střídání, což je něco, na čem opravdu v sezóně musíme zapracovat. Vzhledem k tomu, že se po dlouhé pauze jednalo o první turnaj, tak je třeba hráče pochválit, za převedené výkony. Zároveň je třeba si přiznat, že je před námi také spousta práce.

Dále bych chtěl poděkovat rodičům za pomoc s dopravou dětí na turnaj. A je třeba ocenit i pořadatele, kteří zvládli i této době uspořádat parádní turnaj.

Mladší žáky teď čeká turnaj v Předměřicích nad Labem dne 4.10. 2020, na který se určitě připravíme.

Hezký den

Paar Jarmil

Posted in Aktuality.