Zhodnocení turnaje Sokol Junior Cup – 18.9.2021

Dne 18. 9. 2021 jsme se zúčastnili turnaje Sokol Junior Cup. Podařilo se nám postavit dva týmy, které nastoupili do turnaje v této sestavě:

FBC SION HRADEČTÍ LVI: Kučera Matěj, Brych Karel, Horák Radim, Mitiska Václav, Smetana Václav, Štípek David

FBC SION HRADEČTÍ LVI – modří: Tomášek Jakub, Mikula Oliver, Paar Denis, Paar Dominik, Rázek Vít, Votroubek Jan

Hráči obou týmů podávaly dobré výkony, byla na nich vidět touha předvést ten nejlepší florbal. Kluci bojovali o každý míček a snažili se každý osobní souboj vyhrát.

Tým FBC SION HRADEČTÍ LVI se ve skupině střetl s týmy Sokoli Pardubice C, Sokol Jaroměř, Kralupy Wolves a Draci Lanškroun. Našim hráčům se podařilo jednou zvítězit a tak skončili na 4. místě. V zápasech playoff naši borci narazili na týmy Sokoli Pardubice B a Sokoli Pardubice D. V prvním utkání nestačili na tým pořadatelů, ale vše si vynahradili v posledním utkání turnaje, který jasně ovládli.

FBC SION HRADEČTÍ LVI – modří ve skupině sehrál zápasy s týmy Sokoli Pardubice A, SKV B, Sokol Chlumec nad Cidlinou, FBC Mohelnice a FTC Vysoké Mýto. Hráči střídali výborné výkony s těmi slabšími a po dvou výhrách, jedné remíze a dvou prohrách skončili na 3. místě ve skupině. Do zápasů playoff jsme nastupovali s očekáváním, ale solidním sebevědomím, že když budeme hrát naši hru, můžeme porazit každého soupeře. První zápas jsme odehráli s týmem Orel Rtyně v Podkrkonoší, který jsme nakonec vyhráli o jednu branku, přestože jsme měli spoustu jasných brankových příležitostí, které však zmařil výborný výkon soupeřova gólmana. V dalším utkání jsme nastoupili proti družstvu SKV. Toto utkání bylo vyrovnané, šance na jedné straně střídaly šance na straně druhé, ale po skvělém výkonu celého týmu jsme nakonec zvítězili. V tomto utkání nám výborně zachytal Kuba, který nás tak podržel. V závěrečném utkání o 9. místo jsme dostali soupeře, se kterým jsme sehráli poslední zápas ve skupině FTC Vysoké Mýto, který jsme ovládli 4:1. Přesto jsme očekávali, že se bude jednat o těžké utkání, což se potvrdilo. Hrál se rychlý otevřený florbal se spoustou šancí, začátek utkání vyšel lépe našim hráčům, bohužel jsme neudrželi koncentraci a taktiku, která na soupeře platila, po celou dobu zápasu a tomu se podařilo v závěru utkání otočit.

Myslím, že všichni hráči předvedli výkony na hranici svých možností. Turnaj tak ukázal, že je ještě hodně na čem pracovat. Snad na to bude celá letošní sezóna.

Poděkování také zaslouží všichni rodiče, kteří naše hráče po celou dobu turnaje povzbuzovali k co nejlepším výkonům.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

Posted in Aktuality.