Zhodnocení turnaje starších žáků v Hořicích – 17.10.2021

Na nedělní turnaj starších žáků v Hořicích jsme se sešli v této sestavě:

Fiala Roman, Knápek Ondřej, Lipovský Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Mitiska Václav, Paar Denis, Paar Dominik, Rázek Vít, Šťastný Tomáš, Štípek David, Tomášek Jakub a Votroubek Jan

HAGA Pardubice – FBC SION – DDM Nová Generace 4:3

V prvním utkání jsme se představili proti týmu HAGA Pardubice. Utkání bylo od začátku vyrovnané, ale soupeři se podařilo skórovat prvnímu. Následně se útoky střídaly na obouch stranách, ale vstřelit branku se nepodařilo ani jednomu týmu. Soupeř díky skvělému zákroku našeho gólmana neproměnil ani trestné střílení. Bohužel se mu podařilo vstřelit gól chvíli na to. Naši hráči však bojovali a ještě do přestávky se jim podařilo snížit. I druhá část byla vyrovnaná a obě mužstva předváděla zajímavé akce. Vše se schylovalo k napínavému závěru. Naše mužstvo nezvládlo přesilovku a inkasovalo branku. To však hráče ještě více vyburcovalo a rychle snížili. Dále stupňovali svůj tlak a v další přesilovce vyrovnali. Ve snaze strhnout vedení na svou stranu jsme však chybovali při rozehrávce standartní situace v útočném pásmu, nezachytili soupeřův brejk a ta utkání smolně prohráli. Naši hráči, ale předvedli, že se jen tak nevzdají.

IBK Holice – FBC SION – DDM Nová Generace 1:2

V druhém zápasu jsme nastoupili proti oddílu IBK Holice. Na soupeři jsme si věřili a od začátku jsme byli lepší na míčku a nebezpečnější v zakončení. Rychle jsme soupeři vstřelili branku. Ale i v tomto utkání se projevila naše bolest, kterou je proměňování šancí. Jako bychom se báli dávat soupeřům branky. Přes množství dalších šancí jsme však další gól do přestávky nevstřelili. Na začátku druhého poločasu jsme zvýšili na rozdíl dvou gólů a věřili, že naši hráči postupně přidají další a dokráčí k jasnému vítězství. K tomu nedošlo, naopak se soupeři v závěru podařilo snížit a mi museli o vítězství bojovat do posledních vteřin.

Orel Rtyně v Podkrkonoší – FBC SION – DDM Nová Generace 6:1

V posledním utkání jsme nastoupili proti hráčům Orel Rtyně v Podkrkonoš. Do utkání jsme nastoupili s naším druhým gólmanem. Nepodařilo se nám zachytit začátek utkání a soupeř se rychle ujal dvoubrankového vedení. Našim hráčům nelze upřít snahu, ale musíme sportovně přiznat, že soupeř vypadal v utkání florbalověji. Do přestávky přidal další branku. V nástupu do druhé části se nám podařilo snížit po krásné individuální akci. Bohužel to bylo z naší strany v zápasu vše. Hráči bojovali, snahu jim nelze upřít, ale na soupeře to dnes nestačilo. Ten do konce utkání vstřelil další tři góly.

Turnaj nám ukázal, že je před námi ještě spousta práce. Bude na samotných hráčích, jak přistoupí k tréninkům. Rodičům patří velké díky za skvělou podporu našeho týmu, ale hlavně pomoc při pořádání turnaje. K dalšímu turnaji bychom měli nastoupit dne 31. 10. 2021.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

Posted in Aktuality.