Zhodnocení turnaje starších žáků ve Rtyni v Podkrkonoší – 31.10.2021

Na nedělní turnaj starších žáků ve Rtyni v Podkrkonoší jsme se sešli v této sestavě:

Doksanský Benjamin, Fiala Roman, Kučera Matěj, Lipovský Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Mitiska Václav, Rázek Vít, Šťastný Tomáš, Štípek David, Tomášek Jakub a Votroubek Jan

FBK Piráti Sokol Chrudim – FBC SION – DDM Nová Generace 1:5

První utkání jsme sehráli proti týmu FBK Piráti Sokol Chrudim. Úplně jsme nevěděli, co od utkání očekávat, ale chtěli jsme předvést svoji hru. Aktivní pressing a rychlé otáčení hry. Od začátku jsme byli lepší na míčku, ale místy jsme jej předržovali a pomalu posouvali. Brzy se nám podařilo vstřelit branku, což nás mírně uklidnilo. Přesto jsme se snažili hrát aktivně a vysoko napadat rozehrávku soupeře. Do přestávky se nám podařilo náš náskok zvýšit. Obraz hry se v druhé části moc nezměnil, postupně jsme svůj náskok navyšovali. Občas jsme nedůsledně bránili, čehož soupeř využil a vstřelil branku. Žádné drama se však nekonalo, naši hráči si vítězství pohlídali a soupeři přidali ještě jeden gól od cesty.

FBC Česká Skalice – FBC SION – DDM Nová Generace 4:11

V druhém zápasu jsme nastoupili proti oddílu FBC Česká Skalice. Od začátku jsme si věřili, že utkání zvládneme. Relativně brzy jsme se ujali vedení, ale soupeři se podařilo vyrovnat. Od tohoto okamžiku jsme však převzali otěže zápasu do svých rukou. Jedna pěkná povedená akce z naší strany střídala druhou a skóre postupně narůstalo. O přestávce jsme vedli o 4 branky. Naši hráči i po přestávce byli hladoví po gólech. Předváděli rychlé kombinační akce i individuální průniky. Bohužel v zápalu útočení hráči občas zapomněli na návrat do obrany, což soupeř třikrát potrestal. Byli to malé kaňky na našem výkonu.

FBC SION – DDM Nová Generace – Orel Rtyně v Podkrkonoší 4:2

V posledním utkání jsme nastoupili proti hráčům Orel Rtyně v Podkrkonoší. Jednalo se o našeho tradičního soupeře, kterému jsme měli co oplácet z posledního turnaje. Utkání bylo také vyvrcholením turnaje, kdy se o vítězství utkaly neporažené týmy. Odpovídala tomu i předváděná hra na hřišti plná osobních soubojů a zajímavých akcí. Soupeř se ujal vedení a měl ještě několik nebezpečných střel, se kterými si náš gólman bravurně poradil. My jsme opláceli stejnou mincí a podařilo se nám vyrovnat. Druhá část tak začala za nerozhodného stavu a měla být ozdobou celé turnaje. Našim hráčům se podařilo využít zaváhání soupeře v rozehrávce a vstřelit dvě branky. Soupeř si vzal timeout a snažil se naše hráče zatlačit. Občas jsme měli štěstí, když nám zazvonili na tyčky, několikrát nás opět podržel náš brankář. Přesto jsme to byli my, kdo přidal další gól. Soupeř však rychle snížil a snažil se ještě zvýšit tlak. Naši hráči bránili zodpovědně a podnikali nebezpečné protiútoky. Ke změně skóre již nedošlo.

Naši hráči předvedli parádní výkony, nebál by se říct, že to byl nejlepší turnaj v této sezóně. Rodičům pak poděkování za podporu a povzbuzování našeho týmu. K dalšímu turnaji bychom měli nastoupit dne 28. 11. 2021.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

Posted in Aktuality.