Zhodnocení turnaje starších žáků v Trutnově – 28.11.2021

Do nedělního turnaje starších žáků v Trutnově jsme nastoupili v této sestavě:

Brych Karel, Doležal Jakub, Doksanský Benjamin, Fiala Roman, Horák Radim, Knápek Ondřej, Lipovský Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Mitiska Václav, Novák Tadeáš, Paar Denis, Paar Dominik, Rázek Vít, Smetana Václav, Šťastný Tomáš a Tomášek Jakub

TJ Sokol Dvůr Králové nL – FBC SION – DDM Nová Generace 4:2

Do prvního utkání jsme vstupovali s očekávání. Po dlouhé době jsme se ocitli ve 4. koši. Zápas proti týmu TJ Sokol Dvůr Králové nL byl od začátku vcelku vyrovnaný, naši hráči se snažili střílet z nebezpečných pozic, ale soupeř dobře bránil. Podařilo se nám ubránit přesilovku soupeře, ale po jejím skončení jsme inkasovali. Nadále jsme se snažili kombinovat a podnikat nebezpečné brejky, ale byl to soupeř, který jednu svoji šanci proměnil. Na začátku druhé půle jsme neubránili přesilovku a soupeř nám odskočil na tři góly. Naši hráči nesložili zbraně, nadále ohrožovali brankáře soupeře a nakonec se jim podařilo vstřelit branku. Bohužel jsme při dalším oslabení opět inkasovali. Naše nedisciplinovanost, kdy soupeř ze tří přesilovek využil dvě, nás stála zápas. V závěru se nám již podařilo výsledek pouze kosmeticky upravit.

FBC SION – DDM Nová Generace – 1. FBC Polička 1:8

V druhém zápasu jsme nastoupili proti oddílu 1. FBC Polička. Bylo jasné, že nás čeká těžké utkání. Předchozí zápas se na našich hráčích podepsal více, než jsme mysleli. Na střídačce chyběl týmový duch a na vývoji utkání se to projevilo. Soupeř nás jasně přehrával a postupně zvyšoval skóre. Z naší strany v tomto utkání není moc co hodnotit, je třeba se poučit, že tudy cesta nevede.

FBC Dobruška – FBC SION – DDM Nová Generace 0:6

V další utkání jsme nastoupili proti hráčům FBC Dobruška. V tomto utkání jsme chtěli ukázat, že florbal hrát umíme. Od začátku jsme na střídačce pracovali jako tým a i na hřišti jsme dominovali na míčku. Vypracovávali jsme si brankové příložitosti a hlavně jsme je proměňovali. V poločase jsme vedli o dvě branky. V druhé půli jsme šli za vítězstvím ještě odhodlaněji. Postupně jsme navyšovali skóre a výsledek pečetili dvěma góly ve vlastním oslabení.

FBC SION – DDM Nová Generace – FBC Trutnov (DTJ) 3:6

Posledním soupeřem byl pořádající tým FBC Trutnov (DTJ). Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme navázat na výkon z předchozího utkání. Vstup se nám vydařil a ujali jsme se vedení. Soupeři se však do přestávky podařilo utkání otočit. V druhém poločasu jsme bohužel nadělali spoustu individuálních chyb v rozehrávce, kdy jsme hráčům soupeře nabídli branky na stříbrném podnose. Ten nepohrdl a naše chyby nemilosrdně trestal. Naši hráči do závěru zápasu dali poslední zbytky sil, o čemž svědčí, že jsme soupeře v druhé půli přestříleli 11:5, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Dnes jsme si ověřili, že je v trénincích neustále na čem pracovat, naše cesta nekončí. Rodičům patří poděkování za podporu a povzbuzování. K dalšímu turnaji bychom měli nastoupit dne 19. 12. 2021 v Předměřicích nad Labem, turnaj pořádáme, tak již dopředu prosím rodiče o pomoc s organizací.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

Posted in Aktuality.