Zhodnocení turnaje starších žáků v Předměřicích – 19.12.2021

Do nedělního turnaje starších žáků v Předměřicích nad Labem jsme nastoupili v této sestavě:

Brych Karel, Doležal Jakub, Doksanský Benjamin, Fiala Roman, Horák Radim, Knápek Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Rázek Vít, Smetana Václav, Štípek David a Votroubek Jan

FBC SION – DDM Nová Generace – HAGA Pardubice 1:5

Do prvního utkání jsme nastoupili nekoncentrovaně a brzy jsme prohrávali. Kluci makali, dostávali se do brankových příležitostí, ale selhávali v koncovce. Soupeř navýšil skóre na 3:0, teprve poté se nám podařilo vstřelit branku. Do druhé části jsme chtěli zlepšit koncovku, bohužel se nám tento point splnit nepodařilo. Měli jsme ještě více brejkových a gólových šancí, ale branky střílel už jen soupeř. I přes vyšší rozdíl ve skóre se jednalo o herně vyrovnané utkání.

FbC Hradec Králové C – FBC SION – DDM Nová Generace 4:6

V druhém zápasu jsme nastoupili proti oddílu FbC Hradec Králové C. S tímto soupeřem jsme se naposledy střetli v první utkání sezóny. Zápas to byl vyrovnaný a prohráli jsme ho gólem, který jsme inkasovali v samotném závěru. I v tomto utkání jsme obdrželi první branku, ale brzy jsme vyrovnali. Hrál se rychlý útočný florbal a akce na jedné straně střídala šanci na straně druhé. I skóre bylo vyrovnané, našim hráčům se nakonec dvěma brankami v závěru podařilo strhnout vítězství na naši stranu.

FBC SION – DDM Nová Generace – FBC LETOHRAD Orel Orlice 5:4

V další utkání jsme nastoupili proti hráčům FBC LETOHRAD Orel Orlice. Jako již tradičně se nám nevyvedl vstup do utkání a soupeři se brzy podařilo odskočit o dva góly. Naši hráči zařadili na vyšší výkonnostní stupeň a slepenými brankami utkání srovnali. Opět se hrál běhavý florbal plný brejkových situací. Soupeř šel ještě dvakrát do vedení, ale našemu týmu se vždy podařilo srovnat skóre. Na začátku druhé půle nás podržel brankář vychytaným nájezdem soupeře. V samotném závěru se jazýček na váze přetočil na naši stranu a dokráčeli si tak k dalšímu vítězství.

Orel Rtyně v Podkrkonoší – FBC SION – DDM Nová Generace 0:2

Posledním soupeřem byl pořádající tým Orel Rtyně v Podkrkonoší. Je to náš tradiční soupeř, se kterým jsou zápasy vždy zajímavé. Před začátkem utkání jsme si řekli, že rozhodující bude vůle a utkání bude odehrané na morál. To se potvrdilo. Utkání bylo vyrovnané a více bojovné. Nám se v závěru první části podařilo vstřelit branku. Druhá část byla totožná, nějaké brejkové situace se nám nepodařilo proměnit. Dalším vychytaným nájezdem nás podržel gólman. V závěru utkání se nám podařilo vstřelit druhý gól. Závěr utkání byl odehraný zodpovědně v obraně, soupeře jsme do žádné větší šance již nepustili. Rok 2021 jsme tak zakončili vítězně.

Dnes jsme si ověřili, že pokud plníme pokyny a hrajeme hru, kterou chceme, dokážeme hrát s každým soupeřem. V další části sezóny máme určitě na čem stavět. Věřím, že hráči budou na své kondici makat individuálně i přes prázdniny. Je třeba si uvědomit, že další turnaj nás čeká již 9. 1. 2022. Rodičům patří veliké díky za pomoc s pořádáním turnaje a povzbuzování týmu.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

Všem přeji krásné Vánoce a šťastný nový rok 2022.

Paar Jarmil

Posted in Aktuality.