Zhodnocení turnaje starších žáků ve Vysokém Mýtě – 9.1.2022

Nedělního turnaje starších žáků ve Vysokém Mýtě se zúčastnili tito hráči:

Brych Karel, Doksanský Benjamin, Horák Radim, Kučera Matěj, Lipovský Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Mitiska Václav, Novák Tadeáš, Paar Denis, Paar Dominik, Rázek Vít, Smetana Václav, Šťastný Tomáš, Štípek David a Votroubek Jan

FBC SION – DDM Nová Generace – FBK Piráti Sokol Chrudim 4:5

Do prvního utkání jsme nastoupili s tím, že sehrajeme vyrovnané utkání. První střídání se nám vyvedla a zatlačili jsme hráče soupeře. Pod tímto dojmem jsme si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Ten nám však ukázal, jak naložit se šancemi. Postupně nám nasázel čtyři branky, než jsme konečně začali hrát naši hru. Utkání bylo vyrovnané a bojovné. Naši hráči postupně snížili na rozdíl jediné branky. V posledních 20 vteřinách jsme chtěli vyrovnat, ale hra bez brankáře nám nevyšla podle představ.

FBC SION – DDM Nová Generace – FTC Vysoké Mýto 1:13

V druhém zápasu jsme nastoupili proti domácímu oddílu. Bohužel jsme zůstali hlavami v šatně, náš pohyb byl pomalý a nedokázali jsme si přihrát. Soupeř ukázal svoji kvalitu a během tří minut vedl o čtyři góly. Hráči soupeře byli ve všech činnostech lepší a trestali naši nedůslednost v obraně. Do přestávky skóre narostlo na hrozivý rozdíl deseti branek. Na začátku druhé části se nám podařilo snížit. Bohužel to byla z naší strany jedna z mála podařených akcí. Soupeř utkání kontroloval a v klidu si dokráčel pro vítězství.

HAGA Pardubice – FBC SION – DDM Nová Generace 11:6

V další utkání jsme nastoupili proti hráčům HAGA Pardubice. Opět přišla na řadu obehraná písnička, kterou byl vstup do zápasu. Těsně před přestávkou se nám podařilo snížit soupeřův náskok 6:1 a dostali jsme se zpět do hry. Po přestávce se hrál rychlý vyrovnaný florbal, kde akce na jedné straně střídala šance na straně druhé. Obou týmům se některé útoky podařilo dovést až k zakončení, proto věřím, že se utkání líbilo i nezaujatým divákům. Náskok z první části se nám snížit nepodařilo, soupeř byl v zakončení efektivnější a proto se radoval z výhry.

FBC Trutnov (DTJ) – FBC SION – DDM Nová Generace 10:4

Posledním soupeřem byl tým FBC Trutnov (DTJ). Ani v tomto utkání nám nevyšel vstup. Soupeř opět trestal naši nedůslednost v obraně. Našim hráčům nelze upřít snahu, ale opět jsme pohořeli na proměňování šancí. Další z mnoha utkání, dnes to byly tři utkání, kdy máme se soupeřem vyrovnanou střeleckou bilanci, ale hráči soupeře dokáží své střely proměnit v góly. Kluci makali až do konce, bohužel na lepší výsledek to nestačilo.

Dnes se potvrdilo, jak náročný je turnaj ve 3. koši. Ukázalo se, že je třeba neustále v trénincích pracovat na 100 % a ke zlepšování si i přidávat při individuálních trénincích ve svém volnu. Určitě je k zamyšlení poměr vstřelených a obdržených branek v jednotlivých částech: 3:24 a 12:15. Jasně se ukazuje, že dnes se rozhodovalo v prvních částech utkání, kde nám soupeři nasázeli o 21 gólů víc.

Rodičům patří veliké díky povzbuzování týmu a pomoc s dopravou. Následující turnaj by měl proběhnout 6. 2. 2022. Turnaj budeme pořádat, tentokrát ve Dvoře Králové nad Labem, tak již dopředu prosím rodiče o pomoc.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.