Přeskočit na obsah

Zhodnocení turnaje starších žáků ve Dvoře Králové nad Labem – 6.2.2022

  Nedělního turnaje starších žáků ve Dvoře Králové nad Labem jsme se zúčastnili v této sestavě:

  Doležal Jakub, Doksanský Benjamin, Horák Radim, Kučera Matěj, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Paar Denis, Paar Dominik, Smetana Václav a Votroubek Jan

  FBC SION – DDM Nová Generace – 1. FBC Polička 4:2

  Do prvního utkání jsme nastoupili plni očekávání, protože posledních 14 dní neprobíhaly tréninky podle našich představ. Vstup do utkání se nám vydařil a rychlou brankou jsme převzali iniciativu. Vzápětí jsme přidali druhý gól a uklidnili se. Předváděli jsme povedené útočné akce. Na začátku druhé části se soupeři podařilo snížit, ale naši hráči dobře sehráli přesilovku a znovu odskočili na rozdíl dvou gólů. Další branka znamenala rozhodující náskok, soupeř v závěru výsledek pouze kosmeticky upravil. V utkání jsme předvedli hodně prvků, kterými se chceme prezentovat, rychlé posouvání míčků a dobrý pohyb s míčkem i bez míčku.

  FBC Trutnov (DTJ) – FBC SION – DDM Nová Generace 2:6

  V druhém zápasu jsme nastoupili proti týmu FBC Trutnov (DTJ). Utkání bylo vyrovnané a na vstřelený gól si diváci museli počkat až do 9. minuty. Radovali se z něho naši hráči. Na začátku druhé půli jsme vstřelili rychlé tři branky. Hráči soupeři s takovým vývojem utkání nepočítali a neudrželi své emoce na uzdě. Naši hráči se nechali trochu strhnout vývojem a vykoledovali si zbytečná vyloučení. Naštěstí jsme se znovu zkoncentrovali na utkání a přidali další dvě branky. Soupeř v závěru snížil dvěma góly. Musíme také pochválit našeho brankáře, který mnoho nebezpečných střel pochytal, bravurně vychytal i trestné střílení.

  FBC SION – DDM Nová Generace – FbC Hradec Králové B 2:12

  Další utkání bylo derby s FbC Hradec Králové B. Vstup do utkání se nám opět vydařil. Soupeř však postupně převzal iniciativu a sázel nám jednu branku za druhou. Naši hráči začali kupit školácké chyby, nebyli schopni si dát jednoduché přihrávky, přehrát soupeře v situaci 1 v 1. Hráči FbC nabídnuté příležitosti využili a proměňovali jednu šanci za druhou. Nám se do konce zápasu, na který bychom asi nejraději všichni rádi zapomněli, podařilo skórovat již jen jednou.

  FBC LETOHRAD Orel Orlice – FBC SION – DDM Nová Generace 6:3

  Posledním soupeřem byl tým FBC LETOHRAD Orel Orlice. V tomto utkání jsme si chtěli zpravit dojem po nevydařeném zápasu. První část byla vyrovnaná a skončila 1:1. Oba týmy předvedly pěkné útočné akce a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Na začátku druhé části jsme soupeři odskočili o dvě branky a vypadalo, že si dojdeme pro další vítězství. Bohužel hráči Letohradu to viděli jinak a třemi rychlými góly utkání za necelou minutu otočili skóre. Naši hráči se snažili vyrovnat, to nelze popřít, ale další branku se jim vstřelit nepodařilo. Následné zbytečné vyloučení a další inkasovaná branka rozhodla o vítězi utkání. Soupeř nám na cestu domů v samotném závěru přibalil ještě jeden dárek.

  Tento turnaj opět ukázal, že je spousta věcí, které na sobě můžeme zlepšit. Ne vždy se jedná o fyzické a technické parametry, i když i zde je velký prostor na zlepšení. Je třeba na sobě pracovat i po mentální stránce, která je nedílnou součástí sportovního výkonu.

  Rodičům patří veliké díky povzbuzování týmu a pomoc s pořádáním turnaje.

  Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

  Hezký den

  Paar Jarmil