Přeskočit na obsah

Zhodnocení turnaje starších žáků v Kuklenách – 20.3.2022

  Do nedělního turnaje starších žáků v Kuklenách jsme nastoupili v této sestavě:

  Brych Karel, Doležal Jakub, Doksanský Benjamin, Fiala Roman, Horák Radim, Knápek Ondřej, Kučera Matěj, Lipovský Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Mitiska Václav, Novák Tadeáš, Paar Denis, Paar Dominik, Smetana Václav, Šťastný Tomáš a Votroubek Jan

  FBK Piráti Sokol Chrudim – FBC SION – DDM Nová Generace 4:8

  Do prvního utkání jsme nastoupili proti soupeři, se který jsme měli vyrovnanou bilanci. Od začátku jsme hráli sebevědomě, dobře na míčku a brzy šli do vedení. Soupeři se sice podařilo vyrovnat, ale naši hráči pokračovali v aktivní hře, získávali míčky při napadání a do přestávky vstřelili další tři branky. Na začátku druhé půle se podařilo soupeři snížit, ale naše hráči hýřili aktivitou a podnikali rychlé protiútoky a přidali další dva góly. Hráči soupeře se pokusili utkání zdramatizovat dalšími dvěma brankami. Náš tým výsledek nebránil, nadále hrál útočný florbal, za který byl odměněn dalšími góly v soupeřově síti.

  Orel Rtyně v Podkrkonoší – FBC SION – DDM Nová Generace 7:9

  V druhém zápasu jsme nastoupili proti týmu Orel Rtyně v Podkrkonoší, se kterým jsme na začátku sezony hráli pravidelně. Poslední zápas se datoval na konec října, bilance dvě vítězství a jedna porážka. Vstup se nám opět vydařil a brzy jsme odskočili o dvě branky. Soupeři se podařilo srovnat. Následně obě družstva předváděla útočný florbal, akce na jedné straně střídala šanci na straně druhé. Poločas jsme nakonec vyhráli o jeden gól. Vyrovnaný byla i druhá část zápasu. Oba týmy hrály rychlý moderní florbal, hráči předváděli pěkné pěkné kombinační akce. Naši hráči soupeři nastříleli o dvě branky více a připsali si tak cenné vítězství v turnaji.

  FBC SION – DDM Nová Generace – FbC Hradec Králové B 6:4

  V posledním utkání nás čekal pořádající tým FbC Hradec Králové B. Na soupeře jsme měli špatné vzpomínky, kdy nás v poslední vzájemném utkání jasně přejel. Naši hráči do utkání vstoupili opravdu nažhaveně a již po osmi vteřinách jsme šli do vedení. Brzy jsme přidali druhou branku, na kterou se soupeři podařilo zareagovat snížením. Naši hráči plnili pokyny, které jsme si řekli, že chceme v naší hře mít, rychle posouvali míček a chodili jsme do brejků. Po první části jsme vedli 4:1, což evidentně soupeře zaskočilo. I vstup do druhé části se nám vydařil, když jsme po osmnácti vteřinách vstřelili další gól. Soupeř se snažil dohnat ztrátu, ale naši hráči hráli týmově a obětavě. To ukázali i při ubráněné přesilovce soupeře. Druhou část utkání jsme sice prohráli o jednu branku, ale náskok vybudovaný v první části nám stačil ke třetímu vítězství v turnaji.

  Na závěr bych chtěl zmínit, že si moc cením, jak naši hráči k utkáním přistoupili. A teď nemyslím jenom přímo na hřišti, ale jak fungoval tým i na střídačce, jak se hráči vzájemně povzbuzovali. Opět jsme si dokázali, že je to ta cesta, po které chceme jít. Ta cesta, které nás posouvá. Ta cesta, na které se dostaví i výsledky.

  Díky rodičům za podporu našeho týmu.

  Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

  Hezký den

  Paar Jarmil