Přeskočit na obsah

Zhodnocení turnaje dorostu v Chrudimi – 26.3.2022

  Do sobotního turnaje dorostu v Chrudimi jsme nastoupili v této sestavě:

  Bárta Leoš, Hlaváček Pavel, Janda Jiří, Jedlička Adam, Jedlička David, Jošt Vojtěch, Ševčík Lukáš, Šturza Nikolas, Tříska Jan, Váňa Štěpán, Volf Lukáš, Zemánek Šimon, Paar Dominik

  FBC LETOHRAD Orel Orlice – FBC SION – DDM Nová Generace 4:6

  Vstup do zápasu jsme trochu zaspali a soupeř šel rychle do vedení. Naštěstí se naši hráči brzy dostali do hry a postupně přebírali iniciativu. Hráli více na míčku, dobře kombinovali. Do první přestávky otočili skóre dvěma brankami. V prostřední části se hrál vyrovnaný florbal, nebezpečné akce se střídaly před oběma brankáři. Během toho se našim hráčům podařilo vypracovat třígólový náskok. Bohužel v závěru třetiny jsme udělali dvě individuální chyby, které soupeř potrestal. Do poslední části jsme tak nastupovali s jednobrankovým vedením. Naši hráči hráli nadále útočný celoplošný florbal, ale dlouho se nám nedařili výsledek pojistit. Po špatně sehrané přesilovce jsme si před další vybrali čas na poradu, při kterém si řekli, jak chceme hrát. Následné využití přesilovky potvrdilo, že se jednalo o dobrý tah.

  FBC SION – DDM Nová Generace – FBK Piráti Sokol Chrudim 3:6

  Druhým soupeřem nám byl pořádající tým FBK Piráti Sokol Chrudim. Toto utkání pro nás bylo dvojnásob důležité, protože případné vítězství by nás posunulo blíž k vytčenému cíle, kterým umístění do 3. místa. Vstup do zápasu se nám nevydařil. Dvě zbytečná vyloučení soupeř potrestal vstřelením branky. Lepší vstup potvrdil soupeř, když se mu podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. Naši hráči postupně zvýšili tempo a začali hrát svoji hru. Díky tomu se jim podařilo utkání do přestávky srovnat. V druhé třetině se hrál vyrovnaný florbal, ale až do závěru se žádnému týmu nedařilo vstřelit branku. Dvě naše ztráty míčku se soupeři podařilo potrestat. Naši hráči však nadále věřili, že utkání není ztracené, a to ani poté, co jsme na začátku třetí části opět inkasovali. Do hry nás opět vrátila využitá přesilovka. Bohužel nás zbytečný nic neřešící faul uprostřed hřiště poslal do oslabení, které soupeř využil. K dalšímu zdramatizování utkání jsme již nenašli síly. V utkání můžeme litovat neproměněných šancí, ty nás stáli lepší výsledek, neboť jsme soupeře jasně přestříleli. Rozhodla tak jeho lepší produktivita.

  Hráče je třeba pochválit za předvedený výkon, všichni obě utkání odmakali. Věřím, že o to víc budou pracovat na trénincích, do konce sezony zbývá ještě pět utkání. Následující utkání odehrají již 11. 4. 2022 v Předměřicích s týmem FBC Česká Skalice.

  Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

  Hezký den

  Paar Jarmil