Přeskočit na obsah

Zhodnocení turnaje starších žáků ve Dvoře Králové – 10.4.2022

  Do nedělního turnaje starších žáků ve Dvoře Králové jsme se sešli v této sestavě:

  Brych Karel, Doležal Jakub, Doksanský Benjamin, Fiala Roman, Horák Radim, Knápek Ondřej, Kučera Matěj, Lipovský Ondřej, Majdjak Daniel, Mikula Oliver, Novák Tadeáš, Paar Denis, Paar Dominik, Rázek Vít, Smetana Václav a Votroubek Jan

  FBC SION – DDM Nová Generace – FbC Hradec Králové B 4:2

  Do prvního utkání jsme nastoupili proti městskému rivalovi. Začátek utkání nám nevyšel podle našich představ. Hned v úvodu jsme inkasovali dvě branky. Naši hráči však bojovali a byli rozhodnuti nedarovat soupeři body zadarmo. Dokázali rychle snížit a utkání nabralo na dramatičnosti. Dobře odehrané oslabení korunovali vstřelením vyrovnávající branky. Do konce první části se jim podařilo skóre otočit. Obě družstva předváděla rychlý útočný florbal. Nám se po jedné z mnoha akcí podařilo zvýšit náskok. Následné přesilové hry už na výsledek neměly žádný vliv a naši hráči si tak připsali cenné vítězství.

  FBC SION – DDM Nová Generace – TJ Sokol Dvůr Králové nL 3:2

  V druhém zápasu jsme nastoupili proti pořádajícímu týmu. V tomto utkání jsme zachytili začátek a ujali se vedení. V následné přesilové hře se nám podařilo vstřelit druhý gól. V klidu jsme tak dohráli první část utkání. Hráči asi nabyli během druhé půle přesvědčení, že se soupeř porazí sám. To se jim vymstilo, když se hráčů Dvora Králové podařilo vyrovanat. Nám se po patnácti vteřinách podařilo vstřelit rozhodující branku utkání. I přes závěrečný tlak soupeře naši hráči těsné vítězství udrželi.

  FbK Orlicko-Třebovsko A – FBC SION – DDM Nová Generace 9:1

  V předposledním zápase jsme čekali, že nás čeká těžký soupeř, který svými výkony patří do druhého koše. Na druhou stranu to byla příležitost poměřit síly s takto kvalitním soupeřem. Od začátku bylo vidět, že soupeř je jistější v kombinaci a na míčku. Naši hráči ale podávali dobrý týmový výkon, snažili se rychle posouvat míčky na nabíhající hráče a být nebezpeční v zakončení. Bohužel jsme si vystřelili smolný vlastní gól. Soupeři se do přestávky podařilo přidat další dvě branky. Po přestávce jsme po parádní kombinaci vstřelili gól naděje. Bohužel soupeř zareagoval a i přes úsilí našich hráčů nám nasázel dalších šest branek. Jasně si tak dokráčel k vítězství.

  FbC Sokol Předměřice n/L – FBC SION – DDM Nová Generace 8:1

  V posledním utkání nás čekal favorit turnaje tým FbC Sokol Předměřice n/L. Ani v tomto utkání jsme nezachytili nástup soupeře a brzy prohrávali o gól. Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat, když jsme neproměnili trestné střílení. Utkání bylo rychlé a na hráčích soupeře bylo vidět, že mají větší zkušenost s těžkými ukáními. Do přestávky se jim podařilo vstřelit další tři branky. My jsme tak produktivní v koncovce nebyli, naše šance jsme bohužel nevyužili. I v tomto utkání se nám po přestávce podařilo vstřelit branku naděje. Další naše šance však ke vstřelení gólů nevedly. Soupeř nás opět vyškolil v produktivitě v zakončení. Do konce zápasu nám nasázel další čtyři góly.

  Tento turnaj nám opět ukázal, že jako tým dokážeme fungovat pouze když se vítězí. Když přicházejí problémy a porážky ne všichni se cítí být jeho součástí. Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, i těm, kteří se nemohli posledního turnaje zúčastnit, za odvedené výkony a to jak na sobě během sezóny pracovali.

  Speciální díky patří ještě rodičů, kteří náš tým podporovali a povzbuzovali za každých okolností a pomáhali při pořádání turnajů. Bez nich bychom to nezvládli.

  Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

  Hezký den

  Paar Jarmil