Zhodnocení turnaje dorostu v Chlumci nad Cidlinou – 1.5.2022

Do posledního turnaje dorostu v Chlumci nad Cidlinou jsme nastoupili v této sestavě:

Hlaváček Pavel, Jošt Vojtěch, Šturza Nikolas, Volf Lukáš, Zemánek Šimon, Fiala Roman, Paar Denis a Paar Dominik

FBC SION – DDM Nová Generace – Sokol Chlumec nad Cidlinou 6:5

Na utkání nepřijeli tři naši hráči, se kterými jsme počítali. I přes tento hendikep jsme do utkání vstoupili aktivně, rozhodnuti potvrdit umístění v tabulce. Hra měla rychlý spád, naši hráči šli brzy do vedení. Soupeři se podařilo vyrovnat, ale my jsme si záhy vzali vedení zpět. Dařilo se nám i hra v oslabení, skórovali jsme při obou soupeřových přesilovkách. Do první přestávky se hráčům Chlumce podařilo snížit. Po přestávce jsme bohužel neubránili oslabení a soupeř se přiblížil na rozdíl jediné branky. V tuto chvíli se akce na hřišti přelévaly z jedné strany na druhou. Oba brankáři drželi své týmy. I nám se následně podařilo využít přesilovku. Do druhé přestávky jsme přidali další branku a vybudovali si slušný náskok. V třetí třetině se nám však naše příležitosti nedařilo proměňovat. Naopak soupeři se podařilo dva své útoky dotáhnout v góly. V závěru jsme byli opět vyloučení a tak koncovka zápasu byla opravdu napínavá. Naši hráči koncentrovaným výkonem v obraně cenné vítězství ubránili.

HAGA Pardubice – FBC SION – DDM Nová Generace 6:6

K druhému utkání jsme nastupovali s jistotou, že už nám nikdo nemůže čtvrté místo v tabulce vzít. Proto jsme se v klidu mohli soustředit pouze na svůj výkon a hrát hru, které věříme. I přes malý počet hráčů jsme se snažili o aktivní hru. Tentokrát to byl soupeř, který šel do vedení, ale naši hráči brzy vyrovnali. Do přestávky soupeř přidal další dva góly. Vstup do druhé části se nám vydařil, podařilo se nám třikrát skórovat a tím otočit průběžný výsledek. Dlouho jsme se však neradovali, za 15 vteřin bylo opět vyrovnáno. Na našich hráčích se pomalu začala projevovat únava, ale dál makali. Jejich snaha byla odměněna dalšími dvěma brankami, které vstřelili na začátku třetí části. Soupeř zvýšil tempo a podařilo se mu snížit, čímž naše hráče dostal pod tlak. To se projevilo v následné naší přesilové hře, kdy jsme chybovali v rozehrávce a nabídli soupeři vyrovnání. Oba týmy se snažily strhnout vítězství na svoji stranu, ale gólmani předváděli skvělé zákroky. Proto utkání skončilo remízou.

Na závěr bych chtěl ocenit výkon našich hráčů, kteří v osmi nastoupili proti značně početnějším soupeřům. Poděkování si naši hráči zaslouží nejen za odehraná utkání v dorostenecké lize, ale i za výkony předvedené v lize juniorské.

Velké poděkování patří i rodičům za podporu a povzbuzování během celé sezóny.

Fotky z akce najdete na facebookové stránce klubu.

Hezký den

Paar Jarmil

Posted in Aktuality.