Časté dotazy

 • Jaká je adaptace při nástupu do MŠ?

  Každé dítě je jiné a každý rodič má jiné možnosti, ale v zásadě bych řekla, že pro nás není problém jakýkoliv způsob adaptace.

  Je možné, aby se postupně prodlužoval čas, který u nás dítě stráví. Nejdříve do svačiny, aby si zažilo pocit, že to netrvá tak dlouho, než zase maminka přijde, a postupně se čas přidává.

  Také pro nás není problém, když před nástupem si rodiče chodí s dítětem pohrát při volném hraní. Dítě si zvyká na tety, prostředí, kamarády a potom už „ví, do čeho jde“ a není to pro něj taková změna.

 • Jak je to s placením?

  Pokud k nám rodiče dají dítě nejméně na celý školní rok, potom se na ně vztahuje nižší cena školného. V zásadě to máme nastavené, že školné je roční a záleží na rodiči, jestli se rozhodne vše zaplatit jednorázově, nebo si to nechá rozdělit do měsíčních splátek. Pokud chce platit měsíčně, tak se platí 11x (v srpnu se neplatí) a nemá na to vliv počet dní v měsíci. Stravu samozřejmě platíte podle docházky. Pokud je dítě nemocné a včas si ji odhlásíte, tak ji neplatíte.

 • Co je pro Vás nejdůležitější?

  V zásadě to jsou dvě věci:

  1. Aby se u nás děti cítily bezpečně. Aby se nebály říct, co si myslí a co si přejí. Určitě jsou pro děti důležité hranice, ale také dospělý, který je vyslechne, nekřičí na ně, zajímá se o ně a váží si jich.
  2. Abychom společný čas co nejvíce využily ke vzdělávání dětí. Snažíme se dětem neustále nabízet podněty k tomu, aby přemýšlely a zajímaly se. Patříme k MŠ, které spolupracují se společností Mensa, a tak využíváme i jejich výzkumů. Proto, když jsou děti na procházce, tak třeba poznáváme značky aut, povídáme si o tom co vidíme…
 • Co když potřebujeme něco nestandardního?

  Jsme připravení hledat řešení a domluvit se k oboustranné spokojenosti. Ať už se jedná o platby či specifika v jídle nebo cokoliv jiného.

 • Máte 3 třídy, liší se od sebe?

  Každá třída je jiná. Máme dvě budovy.

  V budově Na Kotli jsou dvě třídy.

  Třída Lízátek je pro děti od 2 do 4,5 let. V této třídě je pro nás moc důležité sledovat, co děti potřebují, pomazlit je, když jim je smutno. Je to třída, kde děti hodně výtvarně tvoří.

  Třída Lentilek je třída s prvky angličtiny. Je pro děti od 4 do 6 (7) let. V této třídě pracujeme s metodou Wattsenglish a sami jsme překvapeni, kolik se toho děti v angličtině naučí.

  Na druhé budově Kleinerových máme ještě jednu třídu.

  Třída Bonbónků je třída s prvky lesní školky. Snažíme se, aby děti trávily hodně času venku. Děti nejsou ochuzeny o vzdělávací programy, ale pokud to jde, tak je mají někde v přírodě. Zároveň děti z lesních školek mají často problémy s jemnou motorikou a grafomotorikou a vzhledem k tomu, že jsme si tohoto vědomi, tak nabízíme dětem dostatek činností i z této oblasti.

  Je na rodičích, kterou třídu si vyberou.

 • Jak si máme v MŠ představit rodinné prostředí?

  Snažíme se vytvářet atmosféru, kde se děti cítí dobře. Oslovují nás „teto“ místo „paní učitelko“ a my si snažíme, aby se děti nebály přijít, když je něco trápí nebo si něco přejí.