Škola v přírodě 2020 – online zpravodajství

Pondělí 7. 9. 2020

První zářijové pondělí jsme se opět vypravili na školu v přírodě, tentokrát do areálu kempu Zelené údolí u Mladějova nedaleko Prachovských skal. Slunečné počasí nás provázelo po celý den a budeme doufat, že si sluníčka užijeme po celý týden. Někteří žáci toho hned využili ke koupání v bazénu, po kterém následovalo seznámení s jednotlivými projekty. Námořníci zkoumali okolí a vypracovávali zadané úkoly. Po večeři následoval společný program, kdy děti byly úvodní scénkou vtaženy do hry navazující na seriál “Přátelé Zeleného údolí”.

Fotky najdete na školním facebooku.


Úterý 8. 9. 2020

Probudili jsme se do krásného, leč studeného rána. Proto na rozproudění krve a na zahřátí posloužila zelenoúdolická rozcvička. Po vydatné snídani se mladší děti vypravily do přilehlé vesničky Mladějov, některé zkoumaly rovnováhu v lese a prvňáčci se přiučili místním přírodninám. Starší děti navázaly na včerejší projekty, a tak batikovaly trička, vyráběly náramky, malovaly na kameny, filmovaly či se učily uzly. Nejvýznamnějším úlovkem dnešního dne byl rak signální. Po poledním klidu následovala chvilka v bazénu. Odpoledne jsme se zúčastnili hry navazující na seriál “Přátelé Zeleného údolí”, a protože všechny týmy byly úspěšné v plnění úkolů, obdržely barevné šátky a drobnou sladkost. V rámci večerního programu jsme zhlédli tematickou scénku završenou soutěží a rozdáním pošty.

Fotky najdete na školním facebooku.


Středa 9. 9. 2020

Opět jsme se probudili do překrásného rána a hlavním bodem programu dnešního dne byl celodenní výlet do pískovcových Prachovských skal, kterého se zúčastnily děti 4. – 9. třídy. Cesta ubíhala malebnou přírodou až k turistické chatě, kde jsme si pochutnali na svačině a mohli si také koupit něco na památku. Z vyhlídky Mír jsme viděli např. Bezděz, Ralsko, Trosky, Ještěd a také obdivovali horolezce na vrcholcích skal. Největším zážitkem byla určitě Myší díra, kterou jsme zdárně prolezli a nikdo v ní nezůstal zaklíněný. Při zpáteční cestě nás opět doprovázela nádherná krajina Českého ráje. A protože jsme se trochu vyčerpali, přišlo vhod koupání v bazénu. Nejmladší námořníci se vypravili do lesa, kde stavěli domečky pro skřítky a povedly se jim i další výtvory z přírodnin. Na závěr dne došlo k prohlížení fotografií toho, co jsme za tři dny prožili v Zeleném údolí, a nechyběl ani diplom se sladkou odměnou za celý den v terénu.

Fotky najdete na školním facebooku.


Čtvrtek 10. 9. 2020

Za ranní znělky písničky ze seriálu “Přátelé Zeleného údolí” nás čekal předposlední den pobytu na škole v přírodě. Dopoledne děti z Mandysky strávily na hřišti v zápalu různých her a starší dokončovaly činnosti na projektech. Jedna ze skupin si uvařila kotlíkový guláš, další pak vytvářela lapače snů, stříhala natočený film, stavěla přístřešky na přežití či tvořila domečky pro hmyz. Po odpočinku začal odpolední program pro námořníky opékáním špekáčků, po kterém následovala soutěž “Oříšky pro veverku”. Tým, který nasbíral nejvíc oříšků, vyhrává, výsledky budou známy v pátek dopoledne. I starší ročníky čekalo opékání a také sportovní disciplíny, tzv.”Spartan-race”, u kterých objevitelé prokázali fyzickou zdatnost. Závěr dne patřil neodmyslitelně stezce odvahy.

Fotky najdete na školním facebooku.


Pátek 11. 9. 2020

Nadešel poslední den našeho společného pobytu v areálu kempu “Zelené údolí”. Po bohaté snídani začalo balení a uklízení našich prozatímních chatičkových domovů. Před samotným odjezdem nechybělo celkové vyhodnocení soutěží, např. ve sbírání oříšků, střelbě ze vzduchovky nebo v úklidu chatek. Každý z nás obdržel diplom za účast na škole v přírodě, malou sladkost a velkým překvapením byl batoh. Loučíme se a už teď se těšíme na další společné chvíle plné zábavy a aktivit!

Fotky najdete na školním facebooku.