Školní projekty 2012

Podpora činnosti sportovních organizací

Město Hradec Králové podpořilo náš sportovní klub formou kompenzace nájemného ve sportovní hale Třebeš a dále příspěvkem na sportovní pomůcky a činnost florbalového klubu Hradečtí lvi – FBC Sion.

V roce 2012 navázal klub na účast v ligových soutěžích Královéhradeckého kraje v kategoriích přípravky, elévů, mladších a starších žáků a nově byla otevřena kategorie dorostenců. Tři mladí sportovci našeho klubu se dostali do regionálních výběrů. Celkově se naše členská základna rozrostla o více než 45 % (ze 75 na 109 aktivních členů). Pro registrované i pro neregistrované hráče dětských kategorií jsme uspořádali speciální turnaj Florbal Open 2012, který sloužil jako propagace florbalu mezi dětmi města Hradec Králové a okolí. Zúčastnilo se ho přes 80 dětí. Tento turnaj podpořil grantově také Královéhradecký kraj.

Kompenzace nájemného za rok 2012

Město Hradec Králové podpořilo práci, kterou děláme v rámci školního dění, kroužků Domu dětí a mládeže a volnočasových aktivit pro žáky i širokou veřejnost, ve formě částečné kompenzace nájemného.

Mezinárodní spolupráce s partnerskou školou v Anglii

Cílem našeho projektu bylo rozvinout a podpořit spolupráci s partnerskou základní školou King’s School Basingstoke, dále vytvořit ještě pevnější a dlouhodobější partnerství na úrovni žáků obou škol prostřednictvím akce Škola na horách a návštěvou našich žáků v King’s Shool. Celý pobyt proběhl za podpory Královéhradeckého kraje, kde naše škola získala grant na příspěvek na ubytování pro naše anglické přátele.

“Florbal open” – florbalový turnaj

Druhý ročník florbalového turnaje Florbal Open 2012 proběhl v sobotu 10. listopadu ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Turnaj byl určen nejen těm, kdo florbal hrají v rámci nějakého týmu, ale i jednotlivcům z celého Královéhradeckého kraje, kteří si hrají jen tak pro sebe a chtějí si na vlastní kůži vyzkoušet, jak to na takovém turnaji chodí. Většina dětí již měla s florbalem zkušenosti z tělesné výchovy či kroužku na základních školách, ale turnaje se zúčastnili i úplní nováčci. Celkem se přihlásilo něco přes 70 hráčů ve věku od 6 do 15 let a hrálo se ve třech kategoriích – přípravka, mladší a starší žáci. Královéhradecký kraj podpořil tento turnaj financováním nájmu haly a cen turnaje.

Družina a školní klub je prima

Pracujeme na tom, aby čas strávený v družině byl pro děti plnohodnotným naplněním jejich odpolední činnosti. Proto pro děti vytváříme atraktivní zázemí a projekty, které je zajímají a inspirují. V roce 2012 Královéhradecký kraj podpořil následující družinové projekty: Malý zdravotník, Dopravní projekt, Jsme přece Češi, Malý historik a dále dlouhodobý projekt “Čím budeš, až budeš veliký”, kde se děti formou exkurzí seznamují s povoláními dospělých.