Soutěže a úspěchy 2018-2019

Sportovní soutěž v kanoistice

Na závodech Českého poháru opět zazářili naši žáci. Nejenže Filip Truhlář vybojoval dvakrát 3. místo, ale bratři Artur a Bartoloměj Kotovi získali hned tři cenné kovy. Na trati C4 500 m získali zlatou medaili a ve velké konkurenci přidali na C2 500 m stříbrnou a trati C2 1000 m bronzovou medaili.

Okresní kolo Pythagoriády

27. května se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. I my jsme zde měli své zástupce, kteří nás výborně reprezentovali. Na děleném 2.-3. místě se umístil Filip Zídek, na 6.-11. místě Eliška Hrčiariková a na 12.-17. místě Nicolo Simoni. Všem z 5. třídy gratulujeme.

Okresní kolo Matematického klokana

V květnu se konalo okresní kolo matematické soutěže Matematický klokan. I my jsme zde měli své zástupce, kteří nás výborně reprezentovali. Na děleném 1.-2. místě se umístil Jan Vojtíšek (3. třída) a na děleném 3.-5. místě se umístil Jakub Zídek (3. třída). Oběma gratulujeme.

Výtvarná soutěž

V dubnu 2019 proběhla výtvarná soutěž na téma „Velikonoční přání“, kterou pořádalo Eurocentrum Hradec Králové a Pardubice. Do soutěže se zapojili žáci z 5. třídy (Jakub Hrabovský, Lucie Beránková, Filip Zídek, Monika Vognarová a Karel Vaňura) a ze 7. třídy (Nela Vacková). I když jejich výtvory nevyhrály, děkujeme jim za snahu a také za účast.

Praskačský zpěváček

I v tomto roce jsme se zapojili do již tradiční pěvecké soutěže Praskačský zpěváček. Účast byla letos veliká, do Praskačky přijelo 105 zpěváčků a naše děti předvedly parádní výkony. Míša Hrnčiarik vybojoval 1. místo v kategorii 3. tříd, Kája Vaňura 2. místo v kategorii 5. tříd a Honzík Musil 3. místo v kategorii 4. tříd. Moc všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Pythagoriáda

V pátek 5. dubna proběhlo školní kolo matematické soutěže „Pythagoriáda“. V kategorii 5.-8. třídy soutěžilo 16 žáků, kterým není matematika a logické myšlení cizí. Na 1. místě se umístil Filip Zídek, na 2. místě Eliška Hrnčiariková, na 3. místě Nicolo Simoni, na 4. místě Michal Vojtíšek a na 5. místě David Zuščák. Výherci jsou z 5. třídy a postupují do okresního kola. Všem blahopřejeme a ostatním děkujeme za účast.

Matematický klokan

V pátek 22. března proběhlo školní kolo soutěže „Matematický klokan“. V kategorii Klokánek na prvním místě skončil Nicolo Simoni, na druhém Eliška Hrnčiariková a na třetím Filip Zídek, všichni z páté třídy. V kategorii Benjamín na 1. místě Roman Železný (6. tř.), na 2. místě Tobias Thompson (6. tř.) a na 3. místě Jakub Musil (7. tř.). A v poslední kategorii Kadetů na 1. místě Fabián Richter (8. tř.) na druhém Jakub Kopecký (9. tř.) a na třetím místě Jakub Musil (7. tř.). Všem výhercům blahopřejeme a ostatním soutěžícím za účast!

Výtvarná soutěž

V únoru 2019 proběhlo školní kolo v rámci 26. ročníku výtvarné soutěže na téma Moje oblíbená rostlina. Vybraná díla našich žáků byla zaslána do dalšího kola a na výsledky netrpělivě čeká z 5. třídy Andrej Bruňanský a Karel Vaňura, ze 6. třídy Nikolas Dlouhý a Adéla Volrábová a z devítky Klára Kopecká. Držíme pěsti.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava

Téma chemie zaujalo v hodině šikulek a umění a kultury z 5. třídy Lauru Halamkovou, Barboru Beránkovou, Nicola Simoniho, Karla Vaňuru, Adama Selkeho, Sebastiana Tomše, Michala Vojtíška, Jakuba Hrabovského a Mandy Musilovou, ze 6. třídy Nikolase Dlouhého a Tobiase Thompsona, ze sedmičky Kateřinu Kovandovou, z 8. třídy Jacoba Blue a z devítky Kláru Kopeckou a Manon Bouteiller. Jejich díla byla v únoru zaslána do 7. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2019. Držíme pěsti.

Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 31. ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnili někteří žáci z 6. a 8. třídy. Do okresního kola, které proběhne 20. 2. na ZŠ Jiráskova v Hradci Králové, postupuje Tobias Dylan Thompson (6. tř.) a z 8. třídy Bartoloměj Kot, jako náhradník Roman Železný z 6. třídy.

Okresní kolo Matematické olympiády

30. ledna proběhlo okresní kolo Matematické olympiády, ve které nás úspěšně reprezentovali žáci 5. třídy. Na děleném místě 1.-2. se umístil David Zuščák, 6.-8. obsadil Michal Vojtíšek, na 14. místě se umístila Eliška Hrnčiariková, 16.-18. místo patří Barboře Beránkové a Adamovi Selkemu. Gratulujeme.

Olympiáda z anglického jazyka

Školního kola, které se konalo 5. prosince, se zúčastnili žáci 5., 6., 7. a 9. třídy. Olympiáda obsahovala poslech, gramatiku a čtení. V kategorii mladších žáků se na 1. místě umístil Nicolo Simoni z 5. třídy, v kategorii starších vyhrála Klára Kopecká z 9. třídy. Oba postupují do okresního kola, které se uskuteční 18. února na PSJG v Hradci Králové. Gratulujeme a držíme palce v dalším kole.

Logická olympiáda

Do logické olympiády, která se konala 7. listopadu, se zapojili Nicolo Simoni a Filip Zídek. Chlapci se umístili na velmi pěkných místech. Nicolo obsadil v krajském kole 1. místo a Filip skončil na 5. místě. Nicolo tak postoupil do republikového kola, které se konalo 26. listopadu v Míčovně Pražského hradu.

Soutěž s Astrid Lingrenovou

Na budově Mandysova se děti zapojily do soutěže s dětskou spisovatelkou Astrid Lingrenovou, nejlepší výtvarná a literární díla byla odeslána.