Školka, která rozvíjí potenciál

Věříme, že KDO a JAK učí děti, je stejně důležité, jako CO se učí

Věříme, že KDO a JAK učí děti, je stejně důležité, jako CO se učí

Věříme, že KDO a JAK učí děti, je stejně důležité, jako CO se učí

Pro děti je připraven na každý den pestrý program. Děti si vyzkoušejí aktivity v různých oblastech jako je cvičení, zpívání, kreslení a malování, poznávání přírody, jednotlivé činnosti jsou často vzájemně provázané. Činnosti jsou propojeny měsíčním tématem a jsou plánovány tak, aby se střídaly a pokrývaly různé oblasti.

Pracujeme s osobností

Pracujeme s osobností

Pracujeme s osobností

Každé dítě je jiné, každé má jiné silné stránky a jiné slabé stránky. A my se snažíme s tím pracovat. Pomáháme jim překonávat to, čeho se bojí, a také dávat prostor a povzbuzovat je v tom, co je baví. Rádi pro děti dohledáme informace k tomu, co je zajímá, protože někdy mají opravdu hluboké a specifické zájmy a znalosti.

Filozofie naší školky

 • Správné metody dokážou dělat s dítětem zázraky v jeho rozvoji a touze se dál učit.
 • Chceme, aby děti věděly, že je máme vždy rádi – i když třeba zlobí.
 • Občas jde jen o drobnost, občas jde o podnět, které si sebou dítě ponese celý život.

Chceme být rodinná školka

Chceme být rodinná školka

Uvědomujeme si, že během týdne s námi děti stráví víc času než s rodiči, a tak je pro nás moc důležité, aby se cítily dobře, nebály se říct, že je jim smutno nebo se jim stýská.

Rozvíjíme děti - a ani o tom nevědí

Rozvíjíme děti - a ani o tom nevědí

Snažíme se program dělat tak, aby byl pro děti zajímavý a vzbuzoval v nich zvědavost. Tím se děti mnohem více naučí – a ani o tom nevědí. Chceme, aby toho při učení co nejvíce prožily a vše si osahaly.

Podporujeme v dětech chuť se vzdělávat

Podporujeme v dětech chuť se vzdělávat

Jednou z nejdůležitější věcí pro přípravu na školu nejsou jen znalosti a dovednosti, ale chuť poznávat nové a chtít se učit. Proto se toto snažíme v dětech podporovat. Děti se nesmí bát zeptat nebo si věci vyzkoušet. Je moc dobře, když se děti ptají a zajímají se – a my je v tom podporujeme.

Na co se často ptáte

 • Jaká je adaptace při nástupu do MŠ?

  Každé dítě je jiné a každý rodič má jiné možnosti, ale v zásadě bych řekla, že pro nás není problém jakýkoliv způsob adaptace.

  Je možné, aby se postupně prodlužoval čas, který u nás dítě stráví. Nejdříve do svačiny, aby si zažilo pocit, že to netrvá tak dlouho, než zase maminka přijde, a postupně se čas přidává.

  Také pro nás není problém, když před nástupem si rodiče chodí s dítětem pohrát při volném hraní. Dítě si zvyká na tety, prostředí, kamarády a potom už „ví, do čeho jde“ a není to pro něj taková změna.

 • Jak je to s placením?

  Pokud k nám rodiče dají dítě nejméně na celý školní rok, potom se na ně vztahuje nižší cena školného. V zásadě to máme nastavené, že školné je roční a záleží na rodiči, jestli se rozhodne vše zaplatit jednorázově, nebo si to nechá rozdělit do měsíčních splátek. Pokud chce platit měsíčně, tak se platí 12x a nemá na to vliv počet dní v měsíci. Stravu samozřejmě platíte podle docházky. Pokud je dítě nemocné a včas si ji odhlásíte, tak ji neplatíte.

 • Co je pro Vás nejdůležitější?

  V zásadě to jsou dvě věci:

  1. Aby se u nás děti cítily bezpečně. Aby se nebály říct, co si myslí a co si přejí. Určitě jsou pro děti důležité hranice, ale také dospělý, který je vyslechne, nekřičí na ně, zajímá se o ně a váží si jich.
  2. Abychom společný čas co nejvíce využily ke vzdělávání dětí. Snažíme se dětem neustále nabízet podněty k tomu, aby přemýšlely a zajímaly se. Patříme k MŠ, které spolupracují se společností Mensa, a tak využíváme i jejich výzkumů. Proto, když jsou děti na procházce, tak třeba poznáváme značky aut, povídáme si o tom co vidíme…
 • Co když potřebujeme něco nestandardního?

  Jsme připravení hledat řešení a domluvit se k oboustranné spokojenosti. Ať už se jedná o platby či specifika v jídle nebo cokoliv jiného.

 • Máte 3 třídy, liší se od sebe?

  Každá třída je jiná. Máme dvě budovy.

  V budově Na Kotli jsou dvě třídy.

  Třída Lízátek je pro děti od 2 do 4,5 let. V této třídě je pro nás moc důležité sledovat, co děti potřebují, pomazlit je, když jim je smutno. Je to třída, kde děti hodně výtvarně tvoří.

  Třída Lentilek je třída s prvky angličtiny. Je pro děti od 4 do 6 (7) let. V této třídě pracujeme s metodou Wattsenglish a sami jsme překvapeni, kolik se toho děti v angličtině naučí.

  Na druhé budově Kleinerových máme ještě jednu třídu.

  Třída Bonbónků je třída s prvky lesní školky. Snažíme se, aby děti trávily hodně času venku. Děti nejsou ochuzeny o vzdělávací programy, ale pokud to jde, tak je mají někde v přírodě. Zároveň děti z lesních školek mají často problémy s jemnou motorikou a grafomotorikou a vzhledem k tomu, že jsme si tohoto vědomi, tak nabízíme dětem dostatek činností i z této oblasti.

  Je na rodičích, kterou třídu si vyberou.

 • Jak si máme v MŠ představit rodinné prostředí?

  Snažíme se vytvářet atmosféru, kde se děti cítí dobře. Oslovují nás „teto“ místo „paní učitelko“ a my si snažíme, aby se děti nebály přijít, když je něco trápí nebo si něco přejí.

Co o nás říkají rodiče

Třída s prvky lesní školky

Náš syn navštěvuje školku Sion od 2,5 let jako cvrček a je moc spokojený. Do školky se vždy těší. Hodně času se tráví venku, na zahradě, na louce, v lesíku, kde se děti přirozeně učí formou hry.

Mnoho se toho naučil a jsem ráda, že jsme si právě tuto školku vybrali.

maminka od Jiříka

Rodinné prostředí pro dvouleté

Oceňujeme, kam jste nám Karolinku posunuli. Rádi bychom vám za ni poděkovali, je tak spokojená v prostředí, má oblíbence v kolektivu, velice ji chutná strava – tímto zdravíme a chválíme paní kuchařky. Líbí se nám náplň a režim dne. Dáváme ji do školky opravu s klidným srdcem a plnou důvěrou k vám.

maminka od Karolínky

Pěstování a exkurze

Ocenili jsme individuální přístup k dětem s důrazem na to, že děti jsou kamarády a jsou vedeny k tomu, aby se k sobě hezky chovaly. Také se nám líbilo environmentální zaměření se záhonky a vlastními výpěstky, které děti rády jedly. A v neposlední řadě exkurze do různých míst a pracovišť, kde si děti mohly rozšířit své obzory.

maminka od Issynky a Matýska

Přešli jsme ze státní školky

Jsme nad míru spokojeni s celým týmem působící ve školce, dětem se maximálně věnují a vzdělávají je. Navštěvovali jsme i státní školku, a školka Sion je diametrálně jinde. Nemůžeme vůbec nic vytknout, děti se do školky těší a nechtějí odcházet domů a to už samé svědčí o spokojenosti samotných dětiček.

Takže jejich logo „máme rádi děti“ platí.

maminka od Sebíka

Dětem se nechce domů

Se školkou Sion jsme velmi spokojeni, je tady rodinné prostředí, moc příjemná paní ředitelka, k dětem se tady chovají jako ke svým vlastním a nechce se jim odcházet že školky domů. Pokud se rozhodujete do jaké školky byste daly svoje dítě,tak školka Sion je ta správná volba.

P.S.: Obzvlášť děkuji tetě Monče a tetě Káje, jejich práce je nad zlato.

maminka od Natálky

Různorodá nabídka

Ve školce Sion (Kleinerových) jsme naprosto spokojeni. Verunka sem chodí ráda. Děti jsou často venku, zároveň mají dost prostoru na hraní i vzdělávání. Tety jsou sice mladé, ale velmi mile mě překvapily, jak jsou empatické, trpělivé, ale přitom důsledné. Školka pro děti pořádá často nějaké aktivity v podobě výletů, divadélek a různých poznávacích aktivit.

Školku Sion mohu jen doporučit!

maminka od Verunky

Přechod z jiné MŠ se vyplatil

V této školce se snaží dětem vyjít vstříc v jejich individuálních potřebách. Respektují je a díky tomu s nimi umí navázat skvělý vztah a efektivně pracovat na jejich rozvoji. Při přechodu z předchozí školky nám vyšli vstříc a mohli jsme tak poklidně zaplout do nového kolektivu. Náš syn je v této školce opravdu rád.

maminka Verča a taťka Ondra

Neměnila bych

Se školkou jsem nadmíru spokojená. Tety mají skvělý přístup k dětem. Rodiče o všem vždy informují. Vždy, když jsem potřebovala něco řešit, tak se paní ředitelka maximálně snažila. Tahle školka byla pro nás skvělá volba a neměnila bych.

maminka od Laurinky

Domácí prostředí

Příjemný až domácí přístup, bezstresové prostředí, pestré výlety. Dcera prožila krásná školková léta. Neměnili bychom.

tatínek a maminka Beátky

Pěstujeme ovoce a zeleninu

Ve školce jsou úžasně příjemné a milé tety, které mají o děti opravdu zájem. Děti mají k dispozici krásnou velkou zahradu, na které si kromě hraní zkoušejí pěstovat ovoce a zeleninu. Moc se nám libí i smíšená třída, kde se potkávají menší i větší děti a učí se tak spolu přirozeně vycházet a navzájem si pomáhají

maminka od Elišky

Možnost přizpůsobit dobu pobytu dítěte jeho potřebám

Jako rodiče jsme moc rádi, že syn může navštěvovat školku Sion. Moc oceňujeme individuální (a velmi vstřícný) přístup k dětem, flexibilitu celého systému (například, možnost přizpůsobit dobu pobytu dítěte ve školce jeho potřebám aj.) a spolupráci s rodiči. Jsme vděční za přátelskou atmosféru, kterou vytváří tety ze třídy Bonbonky.

Obdivujeme rozmanitý program a kreativitu tet ze školky. Znalosti a návyky jsou předávány nenásilnou, ale vytrvalou a záživnou  formou. Pozorujeme, jak se posunul syn ve svém osobním vývoji k samostatnosti, ochotě pomáhat ostatním a fantazírovat. 🙂

maminka od Daníka

Splněný sen

SION je pro nás splněným snem o dokonalé školce. Jsme zkrátka nadšení úplně vším. Moc oceňujeme maximální nasazení tet Lucky a Týnky.

maminka od Anitky

K cíli dojít svým tempem a svou cestou

Rastík na školku moc rád vzpomíná. Zpětně moc oceňuji, že děti nebyly vystaveny soutěžnímu přístupu, ale spíše spolupráci a měli čas, aby si k cíli došli svým tempem a svou cestou. 🙂 Díky

maminka od Rastíka

Důvěra, láska, přátelství

Rádi bychom velice poděkovali všem zaměstnancům mateřské školy Sion ulice Kyjovská, za jejich obětavý přístup. Vytváří rodinnou atmosféru, která je provázena důvěrou, láskou, přátelstvím a dobrou spoluprací školky s rodinou. Sonička se vždy velice těšila do školky na tety a děti, i když jí zpočátku trvalo se zapojit. Naštěstí jí pomohl laskavý přístup tet, který nám bude chybět.

maminka a tatínek od Soničky

Online školka

Do školky Sion chodila naše dcera. Školku měla velmi ráda, vždy tam byla zábava, tety se dětem velmi věnují, vymýšlejí krásné aktivity – společné odpolední aktivity (Chvilky spolu) a besídky byli také pro nás, rodiče, velkým zážitkem. Ve školce se nekřičí, všechno se snaží vyřešit v klidu a diskuzí s dítětem. Respektují potřeby a zájmy dítěte, nenutí ho k aktivitám, které jej nebaví, snaží se najít jiný způsob zábavy. Při lockdownu měli dokonce online školku – každý den jiná teta a jiné téma, např. připravili si spolu snídani :-). Školku můžeme jen doporučit, je super!

maminka od Grétičky

Celá rodina jsme nadšená

Ze školky jsme celá rodina nadšená. Původně pro nás představovala spíše roční nouzové řešení ve chvíli, kdy syna nepřijali do klasické školky, brzy jsme ale zjistili, že je to tak obrovský rozdíl oproti školkám zřizovaným městem, kam chodily naše starší děti, že už si pro našeho nejmladšího syna neumíme představit lepší místo, kde tráví tolik času. Tety Luci a Týna jsou naprosto úžasné, laskavé, vstřícné, vnímavé, dokáží s dětmi nenásilnou cestou neuvěřitelné věci.
Velmi vítáme časté exkurze a výlety, kurz plavání a podobně.

maminka od Šimonka

Za mě určitě spokojenost

Za mě určitě spokojenost. Eliška chodila do školky sice jen 2 dopoledne v týdnu, ale v Sionu se jí líbilo. Určitě to pro ní byla fajn změna od rodinného stereotypu a byla ráda mezi dětmi. Beru to jako super přípravu na státní školku, kam teď nastoupila a je tam v pohodě. Každopádně kdyby mi to finance dovolili, tak bych byla raději, kdyby dál zůstala v Sionu. Se všemi se kterými jsem jednala, tak byla příjemná a vstřícná komunikace… počínaje paní ředitelkou, díky které jsme mohli nastoupit až po začátku školního roku ke konci září, až po komunikaci s tetou Kájou, Ivčou a Týnou. Všem za to moc děkuji.

maminka od Elišky
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů. Další informace o využití cookies souborů naleznete zde.